Vasemmassa peukalossa tuo alin (juuressa josta peukalo alkaa) nivel suurentunut ja
Kommentit (7)
särkee. 8h/vrk kannan vasemmalla kädellä hoitolasta joka painaa yli 10kg. Liittyyköhän jotenkin siihen?
Käy lääkärillä, ei me voida tietää mistä vaivasi johtuu.
Kamala ajatus että joku kivuista kärsivä roikottaa lasta koko päivän. Mene lääkäriin.
Minä se parka kyllä olen eikä lapsi. Kivuista huolimatta kannan, EN ROIKOTA lasta. Lapsella on eräs rajoite ja häntä ei voi laittaa kantoliinaan. Sairauslomalle en ole hakeutunut koska tämä pieni joutuisi päiväkotiin hoitoon. Kiitos vaan sinulle! Ap
Mulla tulehtui viime kesänä peukalon nivel maalausurakan jälkeen. Kotikonstina siihen voi kokeilla kylmällä hautomista useita kertoja päivässä sekä tulehduskipulääkekuuria. Jos ei auta, niin lääkäriin vaan. Kortisonipiikki auttaa ainakin. Tsemppiä sulle :)
muutaman päivän ajan. Voit ottaa myös Burana 400 mg ja Panadol 500 mg yhtäaikaa 3 kertaa päivässä (tehostavat toistensa vakitusta ja käytetään nykyään paljon mm. leikkauksen jälkeisessä kivun hoidossa).
Itkee sairaan kovalla äänellä. Ap