Pesin pitkästä aikaa naaman meikinpuhdistusaineella
ja HUH, miten naama kuivui! En ole enää noin vuoteen pessyt naamaa muulla kuin vedellä, en tajua miten olen joskus voinut käyttää naamanpuhdistusaineita. Niin ja ilmankos rasvaa kuluikin ennen niin hirveästi.
Kommentit (5)
Mulla ei ole juuri koskaan ollu muuta käytössä meikin poistossa kun pelkä vesi ja pesulappu. Kyllä vaan lähtee ja iho pysyy hyvänä. Mä en kyllä tosin pakkeloi naamaan metsin kerrosta meikkiä, vaan kevyesti meikkaan.
iho tuottaa kuona-aineita esim. yön aikana, päivän aikana ihoon tarttuu taas ilmasta kaikenlaista likaa eli pelkkä vesipesu ei riitä vaikkei edes meikkaisi.
Ap, kysy kosmetologilta / laadukkaasta alan kaupasta ihollesi sopivat hoitotuotteet jotta iho ei pesusta kuivuisi.
joka tosiaan on paras meikin puhdistusaine!
Niitäkin on erilaisia. Itselläni on hellästi kuoriva puhdistusaine ja talvikuiva ihokin pysyy kauniina kun sitä käyttää.