seksi on tylsää yhden ja saman kanssa
kuinka te muut jaksatte jyystää saman kumppanin kanssa vuodesta toiseen? Meillä kaikki intohimo kadonnut(13v yhdessä) seksi on teknisesti hyvää, mutta ei muuten kiinnosta yhtään toisen naamatulu.
Kaipaan vaihtelua. Kaipaan tulista ja himokasta rakastelua. En kestä sitä, että ensin lapset laitetaan nukkumaan ja väsyneenä peiton alla pikapanot. Tylsää.
N33
Kommentit (9)
jonkun seksiterapeutin kirjoituksen että ihmiset voi jakaa kahteen ryhmään, karkeasti. Uutuuden viehätystä hakevat ja turvallisuutta hakevat, siis seksin suhteen. Ehkä sä kuulut ensimmäiseen ryhmään. Sun pitäisi löytää kumppanisi uudelleen jos se on mahdollista.Itse olen lennellyt viimevuodet vapaana ja eronneena ja voin kertoa että ei se seksi nyt niin kummoista ole aina uuden partnerin kanssa, vaan paranee yleensä ajan kanssa.Tosin en koskaan ole ollut noin kauaa kenenkään kanssa, joten kokemuksesta en voi puhua. Nyt olen ollut vuoden suhteessa ja seksi ja intohimo on upeeta- vielä;d
hän petti vasta kesällä. 11 vuotta yhdessä ja 1 lapsi meillä. Mikäs tilanne teillä nyt, et ilmeisesti jäänyt kiinni? Kiinnostaako oma mies enää vai jopa enemmän?
Sitä haluaa välillä olla oikeasti himottu ja kokea jotain erilaista.Ja sitten sattuu tilanne kohdalleen: sopiva mies, sopiva hetki ja mahdollisuus. Minulle se tapahtui viime keväänä.
Vielä tylsemmäksi se muuttuu sitten, kun nainen on jäänyt kiinni pettämisestä. Tylsäksi sen tekee se epävarmuus, voiko seksi olla enää milloinkaan sellaista kiihkeää mitä se oli parisuhteen alussa. Ennen koki olevansa jotenkin etuoikeutettu, että sai rakastella sellaisen naisen kanssa, mutta pettäminen pilasi tämän itsetunnon ja miehisyyden kohottajan. Seksi ei vain enää anna henkisesti juuri mitään. Se turhauttaa.
Kiinnostus omaan mieheen nyt oli heikompaa vain tuon sivusuhteen alussa. Siitä oikeastaan ne huonoimmat fiilikset tulikin.Mieluummin sitä kohdistaa kaikenlaiset tunteensa yhteen mieheen eikä hajota itseään. Hassua muuten miten ennen ensimmäistä kertaa toisen miehen kanssa usein ajattelin rakastellessani mieheni kanssa mieheni paikalle toisen miehen. Ensimmäisen kerran jälkeen en koskaan.
muista kuitenkin tulevaisuudessa, ettet etsi parisuhdetta, koska joka kerta tulee tapahtumaan sama; partnerista tulee tuttu ja turvallinen ja seksi alkaa kyllästyttää. elä yksin ja paneskele ympäriinsä. kyllä se elämä siitä.
Mikä sinusta tekee haluttavamman kuin miehesi vieraan silmissä?
Kaipaan vaihtelua. Kaipaan tulista ja himokasta rakastelua. En kestä sitä, että ensin lapset laitetaan nukkumaan ja väsyneenä peiton alla pikapanot. Tylsää. N33
Olen ollut puolisoni kanssa jo yli 20v mutta tunnen edelleen suurta intohimoa häntä kohtaan. Vaikea sanoa, mikä sille on selityksenä. Ehkä rakkaus?
Tiedän olevani turvallisuushakuinen.
Ja mitä se suuri intohimo pitää sisällään, jota koet miestäsi kohtaan?
Arvostusta, koska hän on niin älykäs, viisas ja menestynyt?
Kunnioitusta, koska hänellä on hienot arvot ja elämänasenne?
Fyysistä vetoa, kska hän on jumalaisen komea adonis ylvästä penistä myöden?
Rakkauskaan ei ole mikään yksittäinen asia...
Olen ollut puolisoni kanssa jo yli 20v mutta tunnen edelleen suurta intohimoa häntä kohtaan. Vaikea sanoa, mikä sille on selityksenä. Ehkä rakkaus? Tiedän olevani turvallisuushakuinen.
Sitä haluaa välillä olla oikeasti himottu ja kokea jotain erilaista.Ja sitten sattuu tilanne kohdalleen: sopiva mies, sopiva hetki ja mahdollisuus. Minulle se tapahtui viime keväänä.