Lue keskustelun säännöt.
itkua neuvolassa
15.05.2006 |
Minulla oli neuvolakäynti jossa tuli puheeksi synnytys. No kerroin että synnytys pelottaa koska 2 aikaisempaa synnytystä on ollut tosi kivuliaita lähinnä puudutuksien puutteen takia.
Siinä keskustellessa minua rupesi itkettämään enkä sitten enää loppukäynnillä saanut itkua lopetetuksikaan. Nyt minua hävettää että aikuinen ihminen sillälailla rupesi vollottamaan. En enää tiedä miten ilkeän mennä seuraavan kerran neuvolakäynnille ja joko niillä on siellä joku psykologi odottamassa että pääsee minua surkuttelemaan.
Onko muut näin herkkiä odotusaikana.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ei olla ainoita jotka on pillahtaneet itkuun neuvolassa! Mulle kävi ihan samoin, se on kuulemma aika tavanomaista ja hyvä asia että saa tunteita ja pelkoja purettua, sitä vartenhan ne neuvolantädit on ;)
Mukavaa odotusta!