äitiysvaateliikkeet pääkaupunkiseudulla
Hei! Onko kellään tietoa pääkaupunkiseudun äitiysvaateliikkeistä? Tiedän, että h&m, lindex ja kappahl myy äitiysvaatteita mutta olisiko muita!? Mm. juhlavaatetta pitäisi löytää...
Kommentit (4)
Siis Nettiemo firma myy sekä suoraan liikkeestä että postitse. Valikoimista löytyy ainakin Boob-tuotteita. Googlaa vaikka!
Muistaakseni jossain Forumin tuntumassa ainakin oli esikoista odottaessani Formes -niminen liike, josta löytyi myös ei niin " mammamaisia" vaatteita, joita ehkä varsinkin juhlaan kaipaa.
Belua-niminen liike Kasarmikadulla. Myös Stockalla jonkin verran äitiysvaatteita. Juhlavaatteita löytyy parhaiten jo aiemmin mainitusta Bebesistä ja Beluasta.
masunasu rv19+4
Itse ostin sieltä kolme vuotta sitten juhlamekon häihin, mutta nyt sitä ei tosiaan enää täällä ole. Stocka myy mm. mama-licious -äitiysvaatemallistoa (Olen käsittänyt, että on vähän niin kuin Vero Modan äitiysvaatemallisto ja hinnatkin ihan inhimilliset.) Kesämallistoa voi katsella netistä osoitteesta http://www.mama-licious.com. Äitiysvaatteet löytyvät vauvantarvikkeiden vierestä.
Jostain juuri luin, että Kampin Benetton -liikkeestä löytyisi myös äitiysvaatteita, mutta itse en ole siellä nyt käynyt, joten en tiedä onko tieto oikea.
Mun mielestä siellä on ihania vaatteita. Myös nettisivut löytyy. Tuo Bebeshän löytyy sieltä kampin uudesta kauppakeskuksesta.