Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

HEINÄMAMMOJEN alkuviikko

10.04.2006 |

Moi taas pitkästä aikaa :)



Luin tuossa viikonloppu pinoa ja myös tuota keskustelua tuosta pettymyksestä sukupuoleen ja mulla hiukka sellainen mielipide asiasta että ei kannattais koko ryhtyä vauvanteko puuhiin jos sukupuolella iso merkitys, koska ite voi siihen niin vähän vaikuttaa jos ollenkaan :).

Ehkä mulla hiukka tiukka kanta asiasta, mutta kuinka joku voi sanoa että pettynyt sukupuoleen kun vauva on iso lahja musta.

No tietty raskausaikana helppo viellä tuntea noin mutta veikkaan että kun vauva syntyy niin harva enään voi olla pettynyt kun tapaa uuden tulokkaan :)

No miehillä tuo saattaa olla yleisempää. Sanoihan miehelleni kun vietti tyttömme varpajaisia yksi hyvä ystävämme, että te sitten varmaan hankitte kohta uuden vauvan kun tuli tyttö ! Itse olin kovin pöyristynyt kun mieheni kertoi tämän mutta mieheni isolla egolla suhtautui asiaan humoristisesti. No tämä mies sai itse tytön ekaksi lapseksi ja huomasi itsekkin varmaan silloin kuinka naurettavaa oli ollut oma ajatusmaalilma.



Eipä tässä mitään ihmeenpää kuulu eli ihan hyvää ja taitaa olla menossa se energinen vaihe raskaudessa kun jaksaa puuhata taas kaikkea ja suunitella.

kelalle lähetin paperit pari viikkoa sitten ja odottelenmin malttamattoman koska päätös tulisi. menikö teillä, jotka olette jo lähettäneet paperit kauan jos olett jo tiedon saaneet Kelalta ?

Saksasta tilattiin jo vaunutkin kun toimitusaika on reilu 6 vko ja en halua jättää viime tinkaan hankintoja. Tosin mulla on paha tapa olla hiukka malttamatonkin :) Kävin tutustumassa noihin teutonian Spirit S3 yhdistelmiin ja ihastuin ikihyviksi kun niissä se kääntyvä etupyörä. Sellaiset sitten tilasin saksasta. Toivotaan että toimitus sujuu yhtä jouhevasti kuin edellisellä kerralla.



terkkuja taas kaikille :)

Olisi jopku kerta kiva järkätä tapaamista, mutta tietty on harmillista että tapaaminen varmaan sijoittuu pääkaupunkiseudulle ja meitäkin on muaaltakin.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla