Tyttöä yrittäneet! Onnistuitteko ja miten? toimiiko 2 pv ennen ovista-metodi
Kommentit (3)
Ja samaten onnisti viidellä ystävälläni, kaikilla siis sama taktiikka ;)
vaikka kahden pojan jälkeen pieni toive tytöstä olikin.
Sattumalta kävi kuitenkin niin, että viimeinen yhdyntä osui 3-4vrk:tta ennen ovulaatiota. Poikasiittiöthän kuulemma ovat nopeita, mutta lyhytikäisiä ja tyttösiittiöt taas päinvastoin. Eli mahdollisuus tyttöön oli tämän mukana suurempi.
Ultran mukaan POIKA tulossa!
Myös esikoisen kohdalla kävi aikoinaan samoin eli ilmeisesti mieheni y-siittiöt ovat tosiaan pitkäikäisiä sissejä tai kenties x-siittiöiden määrä on vähäisempi. Ja loppujen lopuksi, se on kuitenkin täysin tuurista kiinni kumpaa kromosomia kantaa se yksi ainoa siittiö niistä miljoonista, joka onnekkaana pääsee ensimmäisenä maaliin :)
Mayella rv 35
Raskausoireet ovat ainakin olleet lupaavia. Pojista kaamea huonolo koko alkuraskauden ja nyt ei mitään oireita mitkä viittaisivat huonoon oloon. Enemmänkin turvotusta ja väsymystä.
Toivotaan että jos se pikku prinsessa sieltä tulisi, tokihan se pikku prisnssikin olisi yhtä ihana! (=