Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kuopiolaiset kaupungin tarjoamasta ultrasta

15.08.2006 |

Hei! Kuopion kaupunkihan ei tarjoa kuin yhden ultran, joka tehdään n. 10-12vkolla. Mitä tuolla ultrassa katsotaan? Tarkastaavatko vain sikiöiden määrän ja että elämää on, vai tutkivatko esim. niskapoimua ja muutenkin rakennetta? Edellinen raskauteni oli kaksosraskaus ja äitipolilla ultrasivat n. kerran kuukaudessa. Nyt tuntuu ihan hassulta, että on vain tuo yksi ultra ja sekin on kovin aikaisessa vaiheessa! Olettekos osallistuneet seerumiseulaan? Kaksosraskaudessa sitä ei otettu, kun tulokset eivät ole luotettavia.En kyllä meinannut tässäkään raskaudessa siihen osallistua. T:aajabee 9+2



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
15.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

se ainoa ultra on vain lasketun ajan varmennusta, ei siis niskapussin tai rakenteen katsomista. Kummallisessa kohdassa taas tehdään säästöä.. Itse olen viikolla 7+3, ja aika tuohon ainoaan ultraan on rv10+3. Omalla kustannuksella voi käydä rakenneultrassa yksityisellä, mutta aika hinnakas reissu on, pari vuotta sitten oli kuulemma 165 euroa.



Onnellista odotusta!

tiiariikka

Vierailija
2/2 |
15.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kävin tässä raskaudessa siinä kaupungin tarjoamassa ultrassa ja menin 8.00- tulin ulos 8.07! Oli siis syvältä!!! Ei kattonu muuta kun et siellä se vauva on ja syke näkyy- näitäkään ei kertonut ennen kuin itse kysyin!!! Ei niskapoimuja tai muita rakennetarkistuksia juurikaan.. Tosi huono maku jäi suuhun..



Yksityisellä kävin sitten myös rakenneultrassa ja kyllä se mun mielestä oli rahan arvoinen (3d/4d) :-))) Seulontaan osallistuin myös..



Peebee rv34+4

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla