Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

lapsi haukkuu vanhempiaan

06.11.2008 |

miten te menettelisitte jos lapsi haukkuu isää tai äitiä vammaseksi ym...ollaan monet keskustelut käyty eikä mene "jakeluun".toinen kutosella ja toinen tokalla

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
06.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä lapset ovat myös kokeilleet vanhempien haukkumista. Vanhin tyttömme haukkui siaksi. Sen jälkeen esittelin hänen kavereilleen itseni sikana ja kysyin, haluatteko leikkiä porsaamme kanssa. Haukkuminen loppui siihen. Seuraava likkamme kutsui minua tyhmäksi. Kun kaverinsa soitti meille, huusin isoon ääneen tytöllemme, että "nyt tyhmän lapselle tulee puhelu!" Nimittely loppui siihen.

Eli jos minä olen sika, niin lapsi on luonnollisestikin porsas. Ja jos olen tyhmä, niin hän on tyhmän lapsi. Ja jos vanhemmat ovat vammaisia, niin lapsi on vammaisten jälkeläinen.

Jos aletaan nimitellä, niin nimitellään sitten koko perheen voimin. Sitä saa, mitä tilaa! Aikuisten näkökulmasta: "ei nimi miestä pahenna", mutta alistua ei saa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi kolme