Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Osaisitteko suositella hotellia?

Vierailija
05.01.2014 |

Haluttaisiin all inclusive hotelli. (2 aikuista ja 2 lasta) hyvät uimaltaat, merenranta ei ole pakko olla lähellä,mutta haluttaisiin, että lähellä olisi jotain aktiviteettiä, esim. Satama mistä pääsee veneretkille, huvipuisto ja ostosmahdollisuukisa. Riittää siis ihan turistikrääsä kauöat, ei tarvitse olla iso kaupunki. Esim agia napassa huoneistohotelli panthealla oli tosi hyvä sijainti. Ei kuitenkaan samaan haluttaisi uudemman kerran mennä.

Rodoksella atlantica Princess oli myös tosi hyvä paikka,mutta sieltä täytyi lähteä taksilla jos halusi jotain ostaa ja satamakin oli taksi matkan päässä.

 

Mieluiten siis kreikan saaret, tai espanja (mallorca yms.).

 

Kyproksella ollaan nyt parina viime vuotena joten mieluiten ei se.

Kommentit (1)

1/1 |
07.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!

 

Mallorcan saarelta suosittelen lomakohteeksi Alcudiaa ja hotelli Blue Star Estrella de Mar & Spata FFFF tai sen sisarhotelli Blue Estrella Coral de Maria FFFF:

 

http://www.finnmatkat.fi/Lomakohde/Espanja/Mallorca/Alcudia/Estrella-de-Mar--Spa/?season=kesa-2014

http://www.finnmatkat.fi/Lomakohde/Espanja/Mallorca/Alcudia/Estrella-Coral-de-Mar/?season=kesa-2014

 

Hotellit sijaitsevat lähellä toisiaan ja ei kaukanakaan hotelleista on sekä ranta että keskusta, noin 400 metrin päässä. Satamaan on noin 10 minuutin kävelymatka, samoin vanhaan kaupunkiin.

 

Kannattaa myös tutustua monipuoliseen Kreetan saareen. Kreetalta suosittelen kohteeksi Agia Marinaa ja hotelliksi Blue Star Atlantica Caldera Villagea FFFF:

 

http://www.finnmatkat.fi/Lomakohde/Kreikka/Kreeta/Agia-Marina/Atlantica-Caldera-Village/?season=kesa-2014

 

Agia Marina on vilkas, keskikokoinen lomakohde ja sieltä on helppo tehdä retkiä myös muualle. Hotellista on matkaa rantaan noin 800 metriä ja keskustaan 1,6 kilometriä, mutta lähimpään kauppaan on 600 metriä.

 

Kaikkiin suosittelemiini hotelleihin on varattavissa All Inclusive lisämaksusta. Miltä nämä vaihtoehdot kuulostavat?

 

Ystävällisin terveisin

Susanna/Finnmatkat

myynti@finnmatkat.fi 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan kahdeksan