Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kanarialle 2 viikon päästä!

Vierailija
19.11.2013 |

Hei, olemme suunnitelleet Kanarian matkaa ensimmäistä kertaa, kahden viikon päähän ihan joulukuun alkuun. Meitä on kaksi aikuista ja yksi 2-vuotias. Mitä kohdetta (saari, paikka, hotelli) suosittelisitte? Hotelli saisi olla hyvä ja erityisesti allas- ja leikkialue pienelle toivottava. Olisi myös kiva jos hotellista olisi kävelymatka ravintoloihin jne. Toki näin lyhyellä varoitusajalla läheskään kaikki vaihtoehdot eivät ole tarjolla, mutta mitä voisitte suositella?

 

Kiitos!

Kommentit (5)

1/5 |
20.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!

Suosittelemme lasten kanssa matkustaville Blue Star- ja Blue Village-hotelleja, joiden palvelut on suunnattu myös perheen pienemmille.

Lisätietoa Blue Star- ja Blue Village-hotelleista:
http://www.finnmatkat.fi/Hotellit/

Hyviä kohdevaihtoehtoja ovat Maspalomasin alue Gran Canarialla sekä Teneriffan Playa de Las Americas. Maspalomasissa suosittelen tutustumaan hotelleihin Maspalomas Princess sekä Dunas Maspalomas. Teneriffalla joulukuun alussa vapaita huoneistoja on mm. hotelli Oasiksessa. 

Maspalomas Princess:
http://www.finnmatkat.fi/Lomakohde/Espanja/Gran-Canaria/Maspalomas/Maspalomas-Princess/?season=talvi-13-14

Dunas Maspalomas:
http://www.finnmatkat.fi/Lomakohde/Espanja/Gran-Canaria/Maspalomas/Dunas-Maspalomas/?season=talvi-13-14

Oasis:
http://www.finnmatkat.fi/Lomakohde/Espanja/Teneriffa/Playa-de-las-Americas/Oasis/?season=talvi-13-14

Mukavaa loman suunnittelua!

Terveisin
Elsi/Finnmatkat
myynti@finnmatkat.fi



Vierailija
2/5 |
20.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokemuksesta suosittelen Kanarialla Bahia Feliz. Hyvä hotelli on ollut Monte Feliz.

Allaslaueet ja se oma leikkipuisto. Pieni ostoskeskus ruokapaikkoineen on aivan vieressä. Ja pariin isompaan ostariin hurauttaa taksilla ihan edullisesti. Vuosi sitten 7€.

Rauhallinen hotelli, ranta lähellä, hotellilla hyvät ruoat. Valoisat ja siistiit huoneet. Yksiö on iso ja sinne menee mutkattomasti  teidän perheen kokoonpano.

Eikä ole kallis matkakustannuksiltaan. Me menemme tuonne taas joulukuun alussa. Tällä kertaa ilman lapsia. Olemme tykästyneet tuohon hotelliin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
21.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä suosittelen myös tuota edellistä Bahiaa, mutta hotellia Playa feliz. Olemme olleet molemmissa ja olemme enemmän viihtyneet Playassa. Tulee vähän kalliimmaksi, koska siellä ei ole yksiöitä, vaan joutuisitte ottamaan kaksion. Leikkipuisto on myös siellä ja ihan pienille katettu kahluu allas. Rantatiellä ja on mukava kävellä lasten kanssa. Monteen joutuu menemään rappusia pitkin.Rauhallinen paikka tuo Bahia ja kuten äskeinenkin kertoi, pääsee helposti ja halvalla taksilla vilskeeseen niin halutessaan. 

Vierailija
4/5 |
21.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset
Vierailija
5/5 |
21.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Monteen pääsee myös ilman niitä rappusia rannasta. Sama reitti, kun menee siihen viereiseen pieneen ostariin. Samalla reitillä myös pääsee rannalle. Ja jos haluaa niin rappusia pitkin pääsee myös.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän kuusi