Lasten oman kirjakerhon kirjat. Paljonko hinnaksi kirppiksellä?
Meille on kertynyt valtava kasa kyseisiä kirjoja, ja nyt ajateltiin viedä ne kirppikselle kun lapset eivät niitä lue. Paljonko maksaisitte tai paljollako olette itse omianne myyneet? Kirjat ovat siistejä, osa jopa lukemattomia.
Kommentit (10)
itse olen maksanut n. 2,00e /hyväkuntoisista, ehjistä
ja sotkuttomista kirjoista.
Jos olisin sinä - laittaisin koko kasan komeudessaan
Huuto.net ja lähtöhinnaksi vaikka 2,00e/kpl eli
2,00exkirjojen lukumäärä :D Näin saat varmasti
mukavan hinnan eikä tarvitse ilmaisiksi antaa :D
Tai sitten tuonne vauva -kirpparille kasana - yksittäin
on todella työlästä myydä. Kirpparillekkin kannettuna
painavat aika paljon jos niitä on todella paljon.
Postimaksu on pieni hinta ostajalle isosta läjästä
kirjoja :D
Jos asut pääkaupunkiseudulla, niin minä voisin ostaa isonkin kasan kirjoja ja ilmaiseksi ei tarvitse myydä! Ilmoittele jos kiinnostaa angelinako@netti.fi
Täälläpäin tuntuu että hyväkuntoiset lastenkirjat maksavat kirppiksellä jopa 5-6 euroa, revityistä ja töhrityistäkin pyydetään usein se vitonen! En kyllä maksa niin paljoa, mutta neljä euroa hyväkuntoisesta kirjasta saatan maksaa jos tiedän että on sellainen, josta lapset tykkäävät.
Viikonloppuna olin ikionnellinen kun löysin kirppikseltä kuin uusia Tomppa-kirjoja sekä Muumi-kirjoja 1-2 eurolla.
Enpä uskoo, että kukaan maksaa vitosta töhritystä tai revitystä kirjasta. en kyllä maksaisi uudenveroisesta ' tavis' lastenkirjastakaan
Hinnat varmaan vaihtelee paikkakunnan mukaan, jos on runsaasti kirppareita, niin saa halvemmmalla.
Mä luulen, että 2,5 euroa voisin maksimissaan kirpparilla maksaa hyväkuntoisesta, jos arvelisin sen kiinnostavan lasta.
En ole pääkaupunkiseudulta, mutta voin teille kiinnostuneille laittaa listan mitä kirjoja on tarjolla. Luulisin, että hinnastakin sopuun päästään :)
pehmeäkantisia ohuempia kirjoja on 20 c - 50 c saanut paljonkn semmonen keskihinta on 1-2 millä kirjat (hyväkuntoiset) liikkuu täälä ei pääkaupunkiseudun kasvukeskuksen kirppareilla (5 kpl hyviä ja 2 sellaista joissa en käy)
Huonokuntoisempia olen saanut 20 sentillä per kirja.