Menee hermot likaisen auton kanssa!
Nyt moni ihmettelee miten se tälle palstalle kuuluu, mutta kun tyttö tuntuu rakastavan vetää käsiään auton sivuja pitkin vaikka kuinka kieltäisi!! Ja hanskat ei sitten enää lähdekään puhtaaksi, äsken meni upouudet vaaleanpunaiset reimatecit =( Eli nyt kysymys kuuluukin että löytyy joltain merkiltä MUSTIA kosteussuojattuja hanskoja 2v koossa!!!??
Kommentit (9)
Jo on ajattelemattomuus huipussaan, olkoon mikä tahansa uhmis.
Kylläpäs oli ikävä kommentti! Toivottavasti sinun päiväsi parani siitä! Nyt ei tosiaankaan ollut kyse tuosta!! Tyttö kun tahtoo itse kiivetä autoon ja kyllä silloin saattaa käsi osua autoon kiinni, niinkuin meille kävi ja vaaleanpunaisissa hanskoissa on nyt ikävät tahrat sormien kohdalla!! Ei todellakaan koske vieraitten autoon eikä vedä kättään autoa pitkin!!
olkoon kenen tahansa auto
korkeintaan luvan kanssa lumiharjalla saa harjata jos on lunta
ne on AINA likasia, en halua lasten vaatteisiin mitään karmeita kemikaaleja raskasmetalleja jne
sitten on tuo että yks päivä siinä kädessä on jotain
meillekin naapuri on sanonut pahana päivänään ilkeästi, kun oli autoon tullut naarmu
joten, ap, jksa vaan toistaa että ei saa koskea autoon
semmosta se välillä on, työlästä
olipa se puhdas tai likanen
ja myönnän kirjoittaneen huonosti, ei ihme että on tullut näin paljon väärinkäsityksiä ja mielikuvia! Kyse nyt todellakin on autoon menosta, niin siinä kyllä käsi osuu väkisinkin auton reunaan välillä yms. mutta ehkä tämä keskustelu voidaan lopettaa tähän. Sain hanskat ja meillä ei ole naapureita niin lähellä että vaaraa olisi, eikä siis koskekaan vieraisiin autoihin. Ja kyllä meillä on melkoisen tiukka kuri!
...meilläkin on rukkasiin/takin helmaan tms tullut ikäviä ja harmittavia jälkiä likaisesta autosta. Ja kyse ei tosiaankaan ole siitä että lapsi nuohoaisi auton kyljissä kiinni, vaan jäljet tulleet siitä kun lapsi kiipeää itse autoon/autosta pois tai työntää oven kiinni.
Ja näillä keleillä auto on jatkuvasti likainen, pesun jälkeen yksi reissu ja se on siinä ;)
Olin jo vaipumassa epätoivoon ja pahoitin mielenikin, kun tuntuu etten saa itseäni ymmärrytetyksi. Tuota juuri tarkoitin!
Meillä minun hulluus on lastenvaatteet ja miehen autot. Ja jokainen varmasti lähipiirissä tietää, että auton pintaan ei kosketa. (Autoa kun ei saa kukaan muu pestä kuin mies, eikä lumiharjaa käyttää, kun se naarmuttaa maalipintaa =) Ehkä kaikkein parasta olisi vaan tehdä selväksi lapselle, ettei autojen pintoihin kosketa! Tulee pian kalliiksi kun lapsukainen menee vetasemaan jonkun muun auton kylkeen...
Eli kielletään kyllä, mutta juuri sopivasti uhmaikäinen kyllä ehtii siihen auton kylkeen tassut työntää vaikka mikä olisi! Sama efekti tapahtuu myös autoon mennessä, yrittää avata itse ovea.. Eli ei toki vedä käsiään pitkin auton kylkiä vaan tökkäsee tai nojaa.
viestistäsi, uskaltauduin niitä hakemaan kun tiesin että on, ja Tampereen Ideaparkista moiset löytyi! Kiitos!