Lue keskustelun säännöt.
Välikausihaalareista kysymyksiä
01.06.2007 |
Onko jollakulla teistä tietoa Citymarketin Napero-merkkisistä välikausihaalareista? Entä Lotta ja Lassi -merkkisistä? Olisivat tosi edullisia verrattuna Reimaan ja vastaaviin. Oletteko kokeilleet? Ovatko hyviä?
Itselläni on vasta puolivuotias tyttö, ja mietin, kannattaako edes vielä kesää vasten välikausihaalaria ostaa. Ehkä syksyksi vasta, kun lapsi konttaa.
Auttakaapas kokeneemmat! = )
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
...kesää vastaan eli nyt, mutta syksyksi kyllä alennusmyynnistä (alkaa joskus juhannuksen tienoilla).
Noin pienellä on ihan sama, mikä haalari on, kun niitä kosteussuojaominaisuuksia ei vielä tarvita. Tuulensuojaa vaan, ja siihen käy halvempikin haalari. Itse kyllä muistan, että pojalla taisi olla välikausihaalari vasta noin vuoden ikäisenä, kun alkoi viihtyä maassa möyrimässä.
Minkä ikäinen lapsesi onkaan ensi keväänä? Voit alesta tehdä hyviä löytöjä etukäteen esim. Jonathanin tai Reiman haalareista. Syksyllä niitä ei tahdo enää olla tarjolla.