Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pampersin Newborn-vaipat

26.05.2007 |

Sairaalassa oli sellaisia Pampersin vaippoja, joissa oli keltainen " nauha" , mikä muuttui siniseksi kun oli tullut pissaa. Onko kukaan nähnyt näitä kaupassa? Täällä meidän kaupungissa on ollut vaan ihan tavallisia Pamperseja. Kiinnostaa vaan, että onko niitä markkinoilla.



-supukka-

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta kun itse ostin silloin puoli vuotta sitten niitä new baby vaippoja ostin suoraan kokoa 2 ja siinä sitä nauhaa ei ollut. Sairaalassa käytetyissä kyllä oli. Itsekin kaipasin sitä noin viikon ajan. Sen jälkeen sitä ei kyllä enää tarvinnut vaan huomasi muutenkin että pissaa tuli.

Vierailija
2/5 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kysyin tätä sairaalassa kun 1koon oli meille aluks liian isot.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaippoja etkö niinkin?? no täällä turussa noita on myytävänä, siis noita newborneja.. mutta kun lapsesi kasvaa muutaman kilon, osta lidlin vaippoja, niissä on isoissakin koissa (itse käytämme 1-vuotiaalle pojalle lidlin punaista pakkausta, oisko ollu 7-18 kiloo vai mikä ny olikaan..) tuo viiva joka muuttuu pissan myötä.. tietty se on turhaa enää tuon ikäiselle koska näkeehän sen muutenkin, mutta lidlin vaipat on hinta/laatusuhteeltaan erinomaiset.. en nyt muista mikä oli sen pienimmän lidlin vaipan koko, oisko ollu joku 5- jotain.. mutta vinkkinä vaan!!!

Vierailija
4/5 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tässä saamani vastaus:

Hei!



Kiitos viestistäsi. Päivittäistavarakaupoissa myytävissä Pampers-vaipoissa ei valitettavasti ole kosteusmittariominaisuutta. Olen välittänyt viestisi tuotekehittelyosastollemme



Vierailija
5/5 |
27.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipä niitä juuri kaipaa juu. Kyllä sen ilmankin erottaa onko pissaa vai ei. Kunhan mielenkiinnosta kyselin.

Meillä todettiin muutenkin, ettei varmaankaan aleta Pamperseja käyttää. Tuntuu jotenkin kovemmilta kuin esim. Liberot. Muumeja ollaan käytetty esikoisella ja taitaa tulla ne käyttöön myös pienemmälle.



-supukka-