Nainen, kerro miten trimmaat mirrisi :) Neuvoja kaipaan...
Tarkoitan siis teitä, joilla puoliposlari, kiitorata tms. Muotoilu hallussa, mutta kuinka lyhyeksi itse karvat? Tuskin ihan siiliä kuitenkaan :) Ja jos kertoisit myös, minkälaiset karvat sulla on, ittelläni on suorahkot ja kasvavat järjettömän pitkiksi, siksi näitä ohjeita kyselenkin... Kiitos!
Kommentit (4)
mutta kaipasin nimenomaan vinkkejä karvojen muotoiluun, mitä karvojen kokonaan poistaminen taasen ei ole... :)
vain tähän käyttöön hommattu, mitta noin 1,6-2,4 mm
nyppinyt ja kiitoradan siistinyt sheivaamalla. mutta vaikka nypin (useinkin), karvankasvu on tosi nopeaa. nyt olen harkinnut tota derma clearia... mut jos nyppiminenkään ei poista karvoja, toimiiko tuokaan?? mitä yksi hoitokerta maksaa? olen nähnyt -50% alennuksia jossain.
käytän pillunkarvoihin Derma Clear-hoitoa. Hoidon tavoitteena on poistaa KAIKKI pillunkarvat PYSYVÄSTI. Enää ei ole juurikaan jäljellä, 4 hoitoa takana ja olen erittäin tyytyväinen, kuten myös mieheni.