Tympii ja väsyttää!
Vauva heräs jo viideltä, eikä ukko ikinä voi nousta sen kanssa! Joka aamu minä joudun lasten kanssa heräämään, ite jää hikoilemaan ja kuorsaamaan.
Kommentit (3)
Meillä no aina noustu viikonloppuna vuoroaamuina! Aikanaan kun piti yölläkin nousta, niin mies nousi joka toinen yö ja minä joka toinen!
Kannattais varmaan hiukan potkia ryhtä siihen ukkoon!
Väsyttää muakin, sillä poikkeuksellisesti pian 6v. heräsi aamulla klo 6 ja tuli viereemme. Sitten alkoi kömpiä 3v. sängystään, jolloin häädimme heidät takaisin nukkumaan, mutta eipä sitä sitten enää itse päässytkään uneen.
Aamiaisen jälkeen kaikki kolme (koululainen löytyy perheestä myös) katsoivat aamun lastenohjelmia ja ajattelimme vielä torkahtaa, kun keskimmäiselle tuli hätä löytää äiti - just kun olin päässyt uneen.
Eli se siitä! Seuraavaksi kokeilen ruokaperäisiä...
meillä tosin herättiin vasta kuudelta. mutta ukko senkun kuorsaa