G: Mikä on ollut hupaisin lempinimi lapsellanne
voi tietsyti kirjottaa useampiakin...ja kaikkien lasten, jos lapsia on enempi kuin 1 siunaantunut :)
Meidän neidin yksi lempinimi, jota en julkisilla paikoilla käytä, on peni-makkara
Kommentit (5)
on kinkku. Juontuu monen mutkan kautta nimestä vaikka nimi ei siis mitään sinnepäinkään olekaan. Se on ihan yleisessä käytössä vaikka ei sitä nyt kovin julkisesti ympäri kyliä huudellakaan =)
Oompa tai Loompa tai ihan OmpaLoompa, en nyt tiedä huvittavaisuudesta, mut hauskaa on kun itse itseään myös kutsuu näiksi..
Myös Ropsu ja hopsu, lilstinky. Rakkaalla lapsella monta nimeä
On siis pimppi-iita. Sanoo myös itse olevansa se. On myös useita nimestä väännettyjä lempinimiä. Useimmiten kutsuu itseään ytimekkäästi tytöksi.
Nykyisin saatan kutsua häntä Hellä-hysteriaksi ja kuopus on Aina Ilona Marina jatkuvan marinan vuoksi. Tuo kuopus todella osaa kyseenalaistaa asioita... :)
kiva se laittaa mut en viitsi kun sitten moni tunnistaa ;)