Onko kellään ollut epäonnistuneen ivf:n tai icsi:n jälkeen kierto sekaisin?
Menkat myöhässä nyt 10 päivää...Nää olis toiset menkat punktion jälkeen, ja pitäisi aloittaa uudet hoidot, mutta menkkoja ei kuulu! Tein testinkin lauantaina, mutta oli negat. Nyt lääkäri käski aloittaa terolut-kuurin. Mitä haittavaikutuksia sillä voi olla? Osaako kukaan jelppiä?Teen uuden testin illalla ennen teroja, vaikkei niietä kuulemma ole haittaa jos olisinkin raskaana...Toivot. tästä sekavuudesta saa jotain selvää.
Kommentit (3)
Hoitojen jälkeen voi kierto olla sekaisin, joten ei syytä huoleen!! Kyllä se siitä tasoittuu....vaikka totta kai pitää toivoa, että olisitkin tullut raskaaksi luomusti :)
Toivottelee: Je_Ni 9+3 (luomusti...)
Testasin (tietty) negaa eilen ja aloitin terolut-kuurin samantien. Uuden icsi-n aloittaminen nyt viivästyy, mutta onhan tähän odotukseen jo totuttu. Menkat alkaa nyt sitten vasta kymmenen päivän päästä.
Mä aikoinani ihmettelin ihan samaa, eikä mulle ollut kukaan lääkärissä kertonut, että näin voi käydä. Mullakin oli kuukautiset jotain lähes 2 viikkoa myöhässä. Seuraava kierto oli sit taas ok, mutta muistaakseni täällä palstalla oli joku, jolla oli seuraavakin vielä sekaisin ja sit hänelle tehtiinkin lääkkeellinen PAS.
Toi on kurjaa, mutta kyllä ne sieltä tulee. Voimia.