Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kiitos hymyileville ASIAKASPALVELIJOILLE!

Vierailija
08.07.2015 |

Olette huippuja ja piristätte päivää! Jotkut asiakaspalvelijat hymyilee aina. Esim. tuossa mun lähikaupassakin on yksi 4-kymppinen nainen, joka on yhtä hymyä kassalla. Oon joskus mennyt ihan vain siksi hänen jonoonsa kun on niin aurinkoinen. :)

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
08.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hieno viesti Ap! Mäkin tunnen muutamia asiakaspalvelijoita, joiden hymy ja myönteisyys tarttuu ja jää hyvä mieli asioimisesta. Olisipa heidän kaltaisia enemmän!

Vierailija
2/5 |
08.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiva kuulla:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
08.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos myös hymyileville asiakkaille! Vaikuttaa omaankin fiilikseen, jos asiakas on joku välinpitämätön mököttäjä, joka ei sano sanaakaan koko asiakaspalvelutilanteen aikana tai katso edes päin / silmiin. 

Vierailija
4/5 |
08.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitti ap! Vaikka tänään meinasi hymy hyytyä niin huomenna aloitan päiväni kassalla jälleen hymyillen! Samalla tiedän että kyllä se aina positiivisen jäljen edes johonkin ihmiseen jättää! :)

Vierailija
5/5 |
08.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä kuulostaako tämä omalta kehulta mutta olen yksi niistä hymyilevästä asiakaspalvelijoista. Vaikka omassa elämässä menis kuinka huonosti, asiakkaisiin en sitä pura. Paras kehu mitä olen saanut oli yhdeltä tytöltä/naiselta joka oli juuri muuttanut paikkakunnalle ja kertoi että kun 2 viikkoa sitten oli ekaa kertaa tullut paikkakunnalle ja kuullut ennakolta että ihmiset kunnassamme ovat sulkeutuneita ja ärtyneitä, hän oli tullut kahvilaamme muuttopäivänä. Kuulemman olin ollut niin pirteä ja mukava että romutin käsityksen paikkakuntalaisista totaalisesti eikä muutto ollut enää niin ahdistava ja pelottava. 

 

Mukavaa palautetta on välillä kiva kuulla, sitäkin voi joskus laittaa sen ainaisen negatiivisen sijasta. Toki palautetta annetaan jos on aihetta siihen. :)