Te jotka nysväätte sen älypuhelimenne kanssa joka hetki
Tekisi niin mieli napata se puhelin ja työntää niin syvälle peräsuoleenne, että ei edes kaivamalla saa takaisin. Loppuupa se silmät kiiluen näpyttely!!
Kommentit (9)
Teepä se, en nauti tästä itsekään :(
Virne ja puhelimen tuijotus on naisellisin näky kaupungilla. Ei ole miesten juttu. Usein tulee mietittyä mitä hauskaa siellä on.
-Mies 29v + 1v-
No on se nyt saatana kun se puhelin sattuu olemaan ainoa asia jolla saa yhteyden toisessa maassa asuvaan poikakaveriin. Työnnä sinä se pääs sinne peräsuolees
[quote author="Vierailija" time="14.07.2015 klo 23:36"]
Miksi jonkun puhelimen käyttö haittaa sinua niin paljon?
[/quote]
Vaikka siksi, että on tylsää kun siinä missä ennen juteltiin esim. töissä tauolla tai kavereiden kanssa vapaa-ajalla, nyt jokainen tuijottaa omaa ruutuaan. Tiedä sitten tarkoittiko ap samaa.
Miksi ihmeessä jonkun toisten puhelimen käyttö voi häiritä tuolla tavalla jotain ihmistä? Ymmärrän että häiritsee jos se näprääjä on oma puoliso kun yrittää keskustella tai kun sen pitäisi auttaa kotitöissä, mutta että vieraiden ihmistenkin puhelimen käyttö?
Minä tykkään käyttää paljon älypuhelinta, enkä näe siinä mitään ongelmaa. Enkä aio tuntea edes huonoa omatuntoa jos joltain ap:n tapaiselta stressipallolta pamahtaa verisuoni päästä kun niin ahdistaa vieraan ihmisen kännykän käyttö.
Ap, sinun seurassasi puhelimen näpyttely kertoo siitä, että sinä olet melko tylsistyttävää seuraa. En minä muiden seurassa näpyttele.
En seurallisten ja kivojen ihmisten seurassa näpyttele. Hapannaamat pidän etäällä somettamalla.
Miksi jonkun puhelimen käyttö haittaa sinua niin paljon?