Ketkä jäi henkiin salkkareissa?
Kommentit (13)
Kaikki kuolee leikisti ja sarja lopetetaan! Kauheeta paskaa ihmisille näytetäänkin.
kun lähti menee sieltä ja myös helenä lähti sieltä..
mutta en usko että kukaan kuolee...se on varmaan ollu vain sallan hääpainajainen...
eli ei edes tapahtunut nuo kauheudet kuin sallan unessa
mutta se oona menee japaniin, eli jää pois sarjasta
julia menee opiskelemaan,
muut sitten jäävät sarjan tietty
Että Juulia kuolee, joonatanhan jää henkiin. Juorujen mukaan Miron näyttelijä poistuu sarjasta, jolloin hänestä tulee potentiaalinen uhri. Tämä tarkoittaa, että todennäköisesti Oona ja Isabella - ehkä myös Jarkko- jäävät suremaan. Karin näyttelijä Tommi Taurulan on kerrottu palaavaan sairaslomansa jälkeen, eli henkiin jää.
Paula on ilmeisesti myös syksyn jaksoissa, mikä tarkoittaa Lassen selviytymistä: Eero todennäköisesti heittää veivinsä paljastettuaan ensin tekosensa.
Muista nuorista kuolevat joko Peppi tai Konsta (epäilen jälkimmäistä), ei molemmat. Sampo selviytyy. Jenni on potentiaalinen lähtijä. Niina, Sebastian, Miika ja Kaukovaarat (tai korkeintaan jompikumpi, Kauko tai Iiris) tuskin lähtevät. Liian uusia ja liian ajankohtaiset juonikuviot. Ossia en häissä nähnyt, ei varmaan lähdössä hänkään. Tarvitseehan Miikakin kämppiksen, jonka avulla sitten paljastetaan se hämärä menneisyys (toisaalta tuo miika-kuvio puhuu Jennin lähtöä vastaan).
Heidi, Helena ja Igor-Olavi eivät Kentaurissa olleet. Ja ikävä kyllä Igorin kuolleistanousu asettaa Sepon giljotiinille. Siellä se Ismokin roikkuu, Salla todennäköisempi jääjä. Tanja jää suremaan Juuliaa.
Kun kerran näin innoittaa pohtimaan.
mitä nyt sitten on tapahtunut?? viimeks kun katoin niin eero puuhas jotain yllätystä paulalle..
En ole katsonut salkkareita aikoihin ja olen kyllä ihan pihalla.
Niin, juorut ovat vain juoruja? Et voi millään olla varma juorujen alkuperästä...?
Ens kaudella alkaa täysin uus Salatut elämät uusine juonineen ja kuvioineen, (näyttelijöineen) paitsi tietty et Ossi on mukana, mut edelleenkin muistinsa menettäneenä!