Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kokemuksia Mennään Eteenpäin -viikonlopusta?

Vierailija
01.06.2009 |

Olen ilmoittanut meidät mieheni kanssa sellaiseen. Hänelle kerroin, että haluan vahvistaa liittoamme rasittavan pikkulapsiajan ja pikku aviokriisien aiheuttamien säröjen takia. Mieheni luki viime syksynä sähköpostiani ja löysi viestini, jossa tunnustin ystävälleni että olen ihastunut työkaveriini. Selvittelimme asiaa ja nyt on ollut ihan rauha maassa, vaikkakin mieheni on vielä ajoittain selvästi vaikea luottaa minuun.



Se, mitä mieheni ei tiedä, on että olen aivan kyllästynyt ja umpikujassa liitossamme. Lasten takia haluan jatkaa yhdessä. Mieheni kanssa tulen toimeen ihan hyvin ja aika usein on ihan hauskaaki, ja tunnemme toki toisemme hyvin 13 aviovuoden jälkeen. Seksikin sujuu. Mutta en rakasta häntä. Olen kovasti kiintynyt toki, ja haluan hänelle vain hyvää. En halua hajottaa perhettämme. Mutta se samainen työkaveri vaan pyörii mielessäni ja aina kun tapaan hänet (emme työskentele enää samassa pisteessä), ilmassa on sähköä ja välillä on pakko koskettaakin. Olemme puhuneet asiasta. Kumpikaan ei halua riskeerata perhettään. Silti olemme kerran päätyneet sänkyynkin. Mikään rakastelu elämässäni ei ole ollut yhtä ihana. Mutta se oli hirveän väärin ja nyt haluan jotenkin "hyvittää" tätä miehelleni, joka ei siis tiedä että olen edennyt niin pitkälle ihastuksessani. Siksi ilmoitin meidät sinne ME -viikonloppuun.



Voiko siitä olla meille apua, vai olemmeko liian pahassa umpikujassa (tai siis minä, mieshän ei tiedä näitä asioita mutta varmaan vaistoaa jotain). Onko oikein, että en kertonut pettämisestä miehelleni? Päädymmekö eroon joka tapauksessa...?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kuusi