Apua kaivataan!
Elikkäs minulle on tehty 2 kertaa kohdunkaulankanavaan Loop hoito vaikeiden solumuutosten vuoksi. Nyt kaikki muutokset on saatu pois ja vauvakuume jyrää päälle kuin höyryveturi.
Kävin jo poistattamassa kierukan ja siinä yhteydessä tämä yksityinen lääkäri sanoi että olis parempi odottaa puolenvuoden päähän,jolloin minulle tehdään ensimmäinen kontrolli papa ja tähystys. Soitin kuitenkin myös sairaalaan jossa toimenpiteet tehtiin ja he olivat sitä mitää, kuten olivat jo talvella, että heti kun tulokset hoitojen jäljiltä puhtaat niin raskuatta saa alkaa yrittämään.
Eli nyt pähkäilenkin sen suhteen että uskallammeko todella hweti yrittä vauvaa vai odotammeko lokakuulle, odottavan aika kun tunnetusti on erittäin pitkä.
Kiitos jo etukäeen jos jollain on tähän jotain mielipidettä,kokemusta tai tietoa.
-mimmuli-