Lue keskustelun säännöt.
Nalkuttava vaimo on sadisti!
09.05.2009 |
Mikään ei ole sen tuhoisampaa lapsille, lasten parisuhdemallille, parisuhteelle, perhe-elämälle kuin päivästä toiseen katsella vihaista nalkuttavaa ämmää kitisemässä ja huomauttelemassa ITSE valitsemansa puolison vioista. Onneksi meillä ei moista henkistä väkivaltaa tarvitse harrastaa. Turha syyttää kuulkaa peiliä jos naama on vino!
Kommentit (2)
Ei se nalkuttaminen kivaa ole, mutta joskus sitä vaan on tehtävä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Joskus kun sitä huomauttamista oikeasti on. Ei varmaan tarvitse luetella syitä. Mutta mitä tehdä, kun mikään ei tehoa? Kaikkia miehen ominaisuuksia ei näe siinä alkurakastumisen huumassa, tai sitten luulee voivansa korjata puutteet.
Toisaalta naiset(kin) voivat oikeuttaa tekemisensä sillä, että syy on siinä toisessa. Eli mies on syyllinen siihen, että vaimo nalkuttaa:jos mies vaan muuttuisi, ei tarvitsisi nalkuttaa.
Oikeassa olet siinä, että tuollainen pilaa perheen ilmapiiriä. Olisikohan sitten tarpeen nielaista kiukkunsa tai erota, toista kun ei voi hevin muuttaa.