Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miss Californian kiusaaminen Yhdysvalloissa, ihan pimeetä taas.

Vierailija
23.04.2009 |

Siis kun Miss Usa-kisoissa tuomarina toiminut Perez Hilton kysyi tältä Miss Californialta, hyväksyykö hän homoavioliitot, niin tyttö vastasi, että hänestä avioliitto on miehen ja naisen välinen juttu.



No siitäkös syntyi haloo, tätä missiä haukutaan nyt joka mediassa, kuinka hän on ahdasmielinen ja vaikka mitä. Turhaan hän yrittää puolustautua, että hänellä on oikeus sanoa mielipiteensä.



Tuohan on suoranaista syrjimistä ja kaikkea muuta kuin sananvapautta. Useimpien mielestä missillä ei ollut oikeutta sanoa OMAA mielipidettään, vaan olisi pitänyt sanoa poliittisesti korrekti mielipide oli se oma tai ei.



Siis miten maailma on edelleen näin sairas? Ensin pitää kaikkien hyväksyä homot, mutta sitten ei hyväksytä mitään eriävää mielipidettä, tai tulee paskaa niskaan?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kaksi