Lue keskustelun säännöt.
Vastasin äsken ja jouduin jonkun numerosarjan laittamaan ???
16.04.2009 |
Osallistuin keskusteluun äsken ja jotta sain viestini näkyviin,jouduin näppäilemään numerot, jotka oli epämääräisesti näkyvissä. Siis onko joku uusi turvakeino keskustelupalstalla menossa, että näkevät kuka kirjoittaa???
Kommentit (4)
Huomasin että jos tulen keskusteluun suoraan Vauva-lehden etusivulta sivu kysyy numeroa, mutta jos tulen keskustelupalstan kautta ei numeroa kysytä.
Sattumaa?
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
multakin vaatii nyt tuota numerosarjaa
Edellisinä päivinä en ole numerosarjaa joutunut laittamaan. Enkä edes tänään alkuunsa. Nyt kolmeen viestiin olen sarjan joutunut laittamaan. Enkä ole tänään lähettänyt kuin viisi viestiä.
Joskus aiemminkin on tullut kerran noin pari viikkoa sitten. Tuollainen koodi varmistaa, ettei tule automaattista spämmiä lähetettyä, koska numerosarja vaatii tulkintaa. Ollaankohan oltu vaikkapa liian ahkeria kirjoittajia tälle palstalle, jos vaikka näkevät sen ip-numeroistamme. :)