Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Synnytyksestä kohta 1 vuosi ja nyt rankemman liikunnan jälkeen pientä vuotoa?!

13.12.2008 |

Olisiko joku kokenut samaa ja tietäisi mistä on kysymys?! Tammikuun alussa synnytyksestä on kulunut vuosi. Olen nyt tehnyt muutaman rankemman kuntolenkin ja huomannut sen jälkeen niukkaa veristä vuotoa (vaaleanpunaista valkovuotoa).



Voisiko olla, että kohtuun olisi ehkä jäänyt jotain mikä kovassa rasituksessa aiheuttaa vuotoa? Jälkivuotonikin kesti yli 3kk, mutta se ei neuvolan eikä äitiyspolin mielestä ollut mitenkään outoa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
14.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

...koska silloin olisi tod. nak. vuotanut koko ajan ainakin vahan. Mullakin kesti muuten jalkivuoto n. 3 kk, oma gynekologini piti tarpeeksi huolestuttavana etta tahysti kohdun (sita ennen tehtiin myos raskaustesti - joka on siis positiivinen jos kohdussa on istukkaa jaljella, mulla oli nega). Itsella syyksi paljastui hyytymishairio (joka meni kuitenkin ohi ajan kanssa, syyta siihen ei koskaan selvinnyt). Tuollaisilla valivuodoilla voi olla montakin syyta, ihan normaalia se ei kuitenkaan ole, minusta sinun kannattaisi menna gynekologin pakeille selvittamaan asiaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla