Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ehdotuksia: Jasperille tai Felixille toinen/kolmas nimi?

25.05.2008 |

Poika tulossa, Oliver Aaronille veli. Ja ensimmäisen nimen suosikkeina nyt Jasper ja Felix. Meillä brittiläinen sukunimi.



Mitä toisiksi / kolmanneksi nimeksi. Minä haluaisin kolme nimeä, mies ei välttämättä. Nyt mielessä pyörii yhdistelmä Felix Noel Sebastian ja Jasper Antony (isän toinen nimi on Antony). Heittäkää lisää ehdotuksia :)

Kommentit (3)

1/3 |
25.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muutama ehdotus:



Jasper Jonathan

Jasper Joakim

Jasper Jeremy

Jasper Kaspian

Jasper Felix

Jasper Julius

Jasper Samuel

Jasper Kristian

Jasper Daniel

Jasper Eevert



Felix Anton

Felix Jasper

Felix Jesper

Felix Gabriel

Felix Rafael

Felix Allan

Felix Valdemar

Felix Leon

Felix Elias

Felix Benjamin

Vierailija
2/3 |
25.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä tykkään kovasti molemmista nimistä! Mites tuo Joakim tai Joonatan, Alfred, Max, Adam toiseksi nimeksi? Itse en tuosta Noelista ja Sebastianista tykkää, mutta liittyy ihan henkilökemioihin jotka rasittavat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisään sen verran, että sukunimi päättyy tavuun -well, joten vierastan hieman -el päätteisiä nimiä ellei se tule kolmen nimen sarjassa keskimmiseksi kuten tuo Noel, koska ääntämisestä tulee l-voittoista 'lällätystä'. Esim. Jasper Gabriel/Noel ...-well

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi seitsemän