Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Kuinka paljon harjoitussupistuksia on liikaa? ov
22.03.2009 |
Tuntuu, että koko aamun kohtu on ollut kovana, mutta mitään kipuja tuohon tuntemukseen ei liity. Vauvakin tuntuu silloin tällöin liikahtelevan, vaikka ei aktiivisimmillaan ole - kuten ei tavallisestikaan heti aamusta.
rv 34
Kommentit (2)
Näin ajattelinkin. Harjoitussuppareita onkin ollut jo jonkin aikaa, mutta ei ehkä ihan näin paljon peräkkäin/yhtäjaksoisesti, mutta tosiaan kivuttomia ovat. Oli hyvä saada vahvistusta, ettei ole syytä panikoitua.
ap
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Jos supisteluihin tulee kipuja ja ne on pitkiä ja säännöllisiä niin sitten kannattaa alka seuraamaan niitä. Mutta jos niitäkin tulee 2-3 ja hyytyy niin ei paniikkia.
Mulla samat viikot ja on supistellut "oikeesti" jo 28 vkolta asti ja paikatkin on jo auki. Harjoitussupisteluja tulee joka päivä vaikka kuinka ja edelleen ollaan yhtenä.