Otetaanko luku
Montakos meitä täällä palstalla palstailee juuri nyt ja mitkä ovat päällimäiset fiilikset juuri nyt.
Täällä vietetään toivottavasti äitiysloman viimeisiä vauvattomia päiviä (rv 38+5) ja odotellaan esikoista koulusta kotiin.
Kommentit (18)
Taitaa ehkä olla mulla vähän toiveajattelua puhua äippäloman vikoista vauvottomista päivistä, ehkä paremminkin viikoista ;) Kyllä tää odottavan aika on pitkä, huoh.. Antaa niiden isompien vaan olla rauhassa siellä tarhassa, actionia varmaan riittää kolmen lapsen äidillä ihan riittävästi ;)
Ap
kolmen lapsen äitiyden helppoudesta ja maataan vaan kotona kun isommat on TARHASSA! Ja vaunuissa ulkona nukkuu rv 42+1 syntynyt pienokainen (vink vink).
ja itellä olis huomenna laskettu aika, mutta yli menee.. Siltikin on rauhallinen olo.
viimeinen päivä menossa esikoisen kanssa (tosin "loma" jatkuu vielä). Tyttö leikkii lattialla ja minä sain kauheen vimman järjestellä kaappeja, mut välillä pitää
käydä täälä katsomassa mistä puhutaan!
Hauskaa päivän jatkoa kaikille =)
Siis en minä vaan lapsi. Nyt nukahti, jos nyt vähän aikaa sais vaan olla..
istuskellaan. tyttö 1v 2kk leikki tossa lattialla ja tyttö 2v 6kk nukkuu. masussa olis vielä yks tulossa. :)
täällä äiti 45 v ja lapset 16, 14 ja 8. kaikki vielä koulussa. Itse olen vapaalla, kun viikonlopun päivystin. nyt notkun siellä täällä ja päivän viettänyt rentoutuen; jalkakylpy, ihonkuorinta ja lehtien lukua. tein kyllä makaroonilaatikon siinä sivussa, kiva päivä!
yksi koulussa, yksi tekee läksyjä, yksi katsoo telkkua, yksi nukkuu ja äiti rentoutuu kahvikupin ja netin seurassa tähän aikaa päivästä. Muskariin olis lähtö kohtapuoliin.
Teen tässä samalla vähän niin kuin ruokaa, seikkailen Huuto.netissä jne
Tytto 2 1/2 v paivaunilla tassa mun vieressa sohvalla. Masuvauvakin tuntuu nukkuvan just nyt (rv 34). Ihanaa olla kotona, kun ei ole kiire minnekaan just nyt!
ja minä surffaan netissä ja odotan miestä kotiin, että sais jotain miehen tekemää ruokaa, on jo nälkä-
kaks nukkuu ja yks kattelee telkkarista mikki hiiren kerhotaloa. Hieman aikaa siis myös itselle =)
kolmen lapsen äitiyden helppoudesta ja maataan vaan kotona kun isommat on TARHASSA! Ja vaunuissa ulkona nukkuu rv 42+1 syntynyt pienokainen (vink vink).