Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huutonetissä kirjoja myyvät!!!

Vierailija
28.01.2009 |

Miten kirjoissa voi olla postikulut jotain 2 euroa? Itse pitäisi tyhjentää kirjahylly, että saisi vauvan sängylle tilaa. Mutta jos myy kirjan ja siitä saa jotain 2 euroa + 2 euroa postimaksuihin, niin itsehän menee jo tappiolle. Sellainen kuplakuorikin jo maksaa 1,40 ja siihen se postimaksu. Joten kerrotteko miten se summa jollain on tollanen. Kiitän!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niitä myydään 20 kpl pakkauksessa postissa, on siis kuori missä postimaksu on valmiina. Sinne voit laittaa mitä tahansa korkeintaan 500 g painavaa ja 3 cm paksua.

Vierailija
2/4 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja kirjoja ei todellakaan kannata postittaa kuplakirjeissä!

Pk:t riippuvat ihan vaan kirjan painosta ja paksuudesta, joidenkin pk:t voivat olla jopa 6.1euroa tai jopa paketti pk:t. Jotkut taas menevät 1.6 euron postikuluilla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helposti-kuoressa, joka maksaa sen 2 euroa. Muussa tapauksessa menee maksikirjeenä tai pakettina, jolloin kustannukset nousevatkin reippaasti.

Vierailija
4/4 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos taas ohuempi kuin 3 cm, mutta painavampi kuin 500 g, ovat postikulut 4.50.



Helposti-kuoressa voi postittaa vain jos on alle 500 g ja alle 3 cm paksuudeltaan. Silloin kulut 2 euroa.



Huutiksessa ei mene kirjat kaupaksi, kokeiltu on. Ei vaikka ilmaiseksi antaisi. Kukaan ei maksa rutkasti postikuluja. Eikä etenkään halua maksaa mistäään postin kuplapusseista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kolme