Oi ei! Vieläkin tämä ihastuttava huutonetin helmi myynnissä!
Eli tämä kohde
http: //www. huuto. net/fi/showitem. php3?itemid=77030683
Ei ole vielä tärpännyt se oikea ostaja :). Tää kohde on ollut jo ainakin vuoden ellei kauemminkin myynnissä.
Ja Muumimukinkin -06 saisi vain 69e :lla + postarit!
Sekä mitä muuta kaikkea ihanaa ja ' edullista' häneltä löytyykään :). Ai niin, sellaset kivat valkoiset housut, olikohan hinta n. 30e ja ei ole kuin 28cm revennyt haaroista, uudelleenompelua vain vaatii :).
Kurkatkaapa ihan huvikseen :) :)!
Kommentit (11)
on ihan selvä RAHANPESUTAPAUS. Huutonetin avulla kuulemma pestään laitonta rahaa, siis verottomia tuloja yms.
" joo, tää 5000 e tuli, kun möin parit ecco-kengät huutiksessa" .
Vierailija:
on ihan selvä RAHANPESUTAPAUS. Huutonetin avulla kuulemma pestään laitonta rahaa, siis verottomia tuloja yms." joo, tää 5000 e tuli, kun möin parit ecco-kengät huutiksessa" .
Ei kai kukaan oikeasti ole ostanut tuolta tavaraa?
368 kohdetta auki -> 1 (yksi) huuto=))) Pike on legenda=)))
Ja kaunis Australia-aiheinen lompakko, vastustamaton, ja niin uniikki!
Ja ne lätsät ovat aivan hurmaavia, esim. tämä...
Ruskea hattu, ehkä väriltään hieman violettiin vivahtava ruskea. Hattua on käytetty hyvin vähän, mutta siihen on tullut säilytyksessä hatun sisäpuolelle tahroja. Nämä tahrat eivät siis näy ulospäin, ja ne lähtevät todennäköisesti pesemällä. Hattua ei ole pesty. Hatun lierit ovat säilytyksessä hieman vaihtaneet väriä osittain, ehkä auringon valosta tms. Mielestäni väriero ei ole häiritsevä. Pieniä värieroja kuitenkin näkee kun tarkasti katsoo.
Kokomerkintää en löydä, mutta 56 kokoiseen päähän se on liian pieni. Olisikohan koko n. 54.
:DDD
Reilulla satasella lähtis! Voimassa toukokuun loppuun asti, kun käy joka päivä niin hyvin ehtii käyttämään ja vielä voi ehkä rokulipäivänkin jossain välissä pitää. :)
Todella hyväkuntoinen, hieno, uniikki, juhlallinen paita. Ostettu tamperelaisesta muotiliikkeestä 1990-luvun lopulla (maksoi yli 500 mk). Näitä oli pariisilaista muotia myyvässä liikkeessä myytävänä vain yksi kappale, joten montaa tällaista ei varmasti Suomessa ole. Kokomerkintää ei ole, mutta mielestäni käy M- ja L-kokoisille, ehkä lähimpänä kokoa L.
Käytetty vain 2 kertaa muutaman tunnin ajan (kaksissa juhlissa), joten kunto uudenveroinen.
http: //www. huuto. net/fi/showitem. php3?itemid=77132120
hinnoittelee myymänsä tavarat sen perusteella, mitä on itse maksanut niistä joskus 80-luvulla. Ja kauppa käy...
itsekin ihmettelin vuosia, nyt olisi hauska tavata livenä ja nähdä millainen huumorintaju tyypillä on, eihän kukaan muuten vedä tuollaista linjaa vuosia ihan pokkana.
Myytävänä kaksi kpl, toisessa naarmu.
Iittala shop myy samaa hintaan 24,90 ¿
Pääsisi tapaamaan ko. naista. Voisi sitten jakaa tällä palstalla kokemuksen...:)
Joko se on tosiaan pilke-Pike tai sitten yksinkertaisesti tyhmä.