Lue keskustelun säännöt.
Pitäisikö olla huolestunut kun tokaluokkalaisen tyttömme kaverit ovat poikia? Siis kaksi
02.12.2008 |
hyvää poikaa kaverina, ei juuri tyttöjä. Omalla luokalla vain 5 tyttöä, joista yksi käy harvoin kylässä. Lähinnä siis viettää aikaansa poikien kanssa, pitäisikö huolestua?
Kommentit (2)
Itselläni oli myös pienenä pääasiassa poikia kavereina. Ja tulen vieläkin paremmin miesten kanssa juttuun kuin naisten. Olen myös miesvaltaisella alalla, mutta muuten ihan normaali :)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
itse "poikatyttö" olen ja minulla oli 1 hyvä tyttökavri kaikki muut olivat poikia. Jotenkin poikien kanssa oli helpompi tulla juttuun. Nykyisinkin minulla on enemmän miespuolisa ystäviä jkuin naisia vaikka on minulla todella hyviä naisystäviäkin. Ihan tavallinen isonperheen äiti minusta tuli tosin harrastan edelleenkin "poikamaisia" juttuja kuten ammuntaa ja kalastamista. Niin ja ammattivalinnatkin minulla oli muksuna palomies tai autonasentaja.. Eli nou hätä ihan normi äiti olen osaan paistaa pullat ja ostaa barbit omille likoilleni.. ja käyn mettässä ukkoni kanssa ;)