jeeeeeee tasan 60.0 kg-kuukausi sitten 63 pilkku jotain
ette arvaa kuinka onnellinen nainen täällä onkaan terv 160/60
Kommentit (9)
varmasti innostut tiputtamaan vielä muutaman kilon.
En tunne yhtään laihduttanutta, joka olisi jälkeenpäin kironnut, "helvetti kun tuli laihduttua 8 kg, onpas paska olo". Aina vain ja ainoastaan olo paranee, kun kilot häviää.
Miten teit tuon? Itsellä olisi haaveissa pudottaa 5-6kg, mutta ei millään meinaa pudota. Synnytyksestä on kaksi kuukautta tosin, ja imetän, joten kauheeta rääkkiä ei nyt varmaan kannata aloittaa?
Tuttu tunne =). Ja toivottavasti ensi kesänä tai syksynä tuleva tunnekin kunhan ensin tämän pikkukakkosen saan maailmaan ja sen jälkeen alkaakin kova duuni raskauskilojen kanssa! Onnea sulle!!
muuten menen pian ketuille---kunhan tässä pysyn niin ok
aamupuuro ja näkkileipää-päälle lisukkeita-syön paljon juureksia-vihanneksia---pois on jääny KARKIT-vaaleat jauhopöperöt--lenkillä joka päivä puoli-1 tunti---tää on uskomatonta mutta totta---ei mitään poppakonsteja ole tarvinnut tehdä-hedelmiä syön pitkin päivää
Onneksi olkoon!
Täällä yks kotiäiti jolta kiloja karisee ihan vaan aktiivisen elämän myötä.
Perse ylös sohvalta ja lapsen kans touhuamaan. Paljon ulkoillaan ja pientä jumppailua leikin lomassa. Jumppapallo on loistokeksintö, siinä viihtyy niin mamma kin taaperokin.
Tsemppiä meille kaikille kilojen kanssa kamppaileville!
Itseki pitäis pudottaa n. 5kg.. Sit olisin tooosi tyytyväinen!!!
Tosi hieno saavutus!!
Kateellisena lueskelen ja raskauskiloja keräilen...
tuo tuntuu ja näyttää jo paljolta lyhyessä varressa (itse samanlainen). palkitse itseäsi =) sinulla on myös oikea painonpudotustahti