Kokoomus oksettaa - puoluejohtaja tukee pervoa ministeriään perke..
noita äijiä. Jos nainen tekee jotain sopimatonta niin eroaa äijät ei koskaan.
Kommentit (20)
jos tämä naisihminen olisi vastustellut näitä viestejä ja pyytänyt toista lopettamaan, ymmärtäisin tämän kohun. Mutta jos tässä nyt kaksi ihmistä toistaan hakkailee, vaikka kuinka toinen on ministeri, niin mitä sitten? Jos jonkun pitäisi ministeri erottaa, niin avopuolison, muuten istukoon ammatissaan.
Ainoa jolla on asiaan sanomista on Kanervan vaimo! Tai tämän naikkosen mahdollinen mies/poikaystävä jos semmoista edes on.
Hittoako se mulle kuuluu jos K haluaa paneskella jotain strippari, harva mies varmaan ei haluaisi!
Minä äänestän kokoomusta enkä voi ymmärtää, miksi Kanerva valittiin tehtäväänsä (Niinistö olisi ollut parempi) enkä sitä miksi hänen annetaan jatkaa tehtävässään.
Enkä ymmärrä, miksi Katainen häntä tukee, Katainen sahaa tällä tuellaan vaan omaa oksaansa. MIten hän ei näe eikä ymmärrä. Alentuvat ihan sosialistien tasolle.
Niinistö ulkoministeriksi!
Vierailija:
Ainoa jolla on asiaan sanomista on Kanervan vaimo! Tai tämän naikkosen mahdollinen mies/poikaystävä jos semmoista edes on.Hittoako se mulle kuuluu jos K haluaa paneskella jotain strippari, harva mies varmaan ei haluaisi!
vaikka on vielä suhteessa. Tuollaista addiktiota on todella helppo käyttää hyväksi.
Kanerva on lieroutensa paljastanut, on anteeksiantamatonta, jos hän saa jatkaa tehtävässään.
Tulevalle poliittiselle uralle on helpompi ponnistaa, jos ei ryvetä itseään kaiken maailman hallituksissa.
Siksi toisekseen: maailman mittakaavassa tämä jupakka on saanut vähän turhan suuren osan. On sitä maailmalla ihan asioitakin käsiteltävänä eikä pelkästään ihmissuhdesotkuja.
hakkailee??? Eihän tähänkään mennessä puolisot/tyttöystävät ja salaihastukset ole olleet luottamusäänestyksissä mukana kun ministereitä valitaan. Kyllä siinä mennään hiukan liian pitkälle yksityisyyden puolelle, jos ministereiden täytyy lehdissä esitellä suhteensa alut, vaiheet ja loput ja sitten vielä kansa ruotii, toimiiko oikein/hyvin. Tapasiko oikein, toimiko suhde oikein....
Ministerin krooninen seksiaddiktio, mokailutaipumus, uskottavuusongelma ja itsensä naurettavaksi tekeminen kuuluu kansalle.
Toisekseen Kokoomus panttaa osaavaa miestä turhaan jossain puhemiehistössä. Laittaisivat Kanervan puhemieheksi ja Niinistön oikeisiin töihin! Niinistö on niin osaava mies, että hänen osaamistaan tarvittaisiin kipeästi.
Niinistö pantataan siksi, koska Katainen kokee hänet uhkaksi. Minun täytyy sanoa, että Niinistön äänestäjänä minua kyllä kyrsii tämä Kanerva-Katainen poppoo, jotka ovat työntäneet Niinistön syrjään. Sen sijaan Häkämies on oikein hyvä mies paikallaan.
kun virallisessa arvojärjestyksessä on kakkosena presidentin jälkeen. Puhemiehen tehtävä on poliittisesti hänelle paljon parempi kuin hallitusjäsenyys. Katainen on puheenjohtaja, joten eiköhän hän saa valita hallitukseensa siltä pohjalta sopivaa joukkoa. Kanerva on hoitanut työnsä hyvin - yksityiselämää ei kukaan voi toisen puolelta johtaa.
Vierailija:
Ainoa jolla on asiaan sanomista on Kanervan vaimo! Tai tämän naikkosen mahdollinen mies/poikaystävä jos semmoista edes on.Hittoako se mulle kuuluu jos K haluaa paneskella jotain strippari, harva mies varmaan ei haluaisi!
Kuulun varmaan hyvin harvoihin, koska niin puutteessa en vielä ikinä ole ollut että ko " stripparin" kanssa paneskelisin.
Hyi saatana.
onhan se korkea-arvoinen pesti.
Syksyn kunnallisvaaleissa nähdään kärsiikö kokoomus tästä Kanervan addiktiosta.
Monen mielestä politiikan viimeinenkin uskottavuus on mennyt ja tämä oli viimeinen naula arkkuun.
mikä tämä kohu on. Kai ministereilläkin saa olla seksielämää ja seksuaalisia tekstiviestejäkin. Toki kansan ei tarttis maksaa heidän tekstareitaan tms. Mutta tuollaisiahan miehet ikävä kyllä on: loppujen lopuksi tissisutturoiden perään. Miettikää nyt Mika Häkkistäkin...
Mä en oikeasti ymmärrä, mikä tässä on se ongelma? Kaksi aikuista ihmistä -- niinkuin joku jo mainitsi -- eikä mitään sairasta pedofiliaa...tai huumeita (vrt. Halme)...mikä tässä nyt on se ongelma?
Kokoomus jota on markkinoitu sivistyneistön ja oppineiden puolueena kärsi takaiskun. Nimittäin samanlaisia elostelijoita siihen sakkiin kuuluu kun mihin tahansa muuhunkin.
Kanervan ura saa nolon lopun, olihan aiemmat kohut ja painuneet syvemmälle unholaan ja nyt tämän kohun myötä myös entisistä kaivetaan kaikki likaiset asiat.
Olisi voinut jäädä kunniakkaasti eläkkeelle ministerikauden jälkeen mutta nyt se on mahdotonta.
Ihan sama mikä on hierarkiassa.
Ulkoministeri saa olla enemmän esillä. Sitäpaitsi Niinistön osaamiselle on enemmän käyttöä ulkoministerinä kuin puhemiehenä.
En ymmärrä miksi hänet haluttiin haudata puhemiehistöön. Tai tiedän, hänen osaamisensa ja kykynsä pelottavat. Lisäksi on paljon mahdollista, että Kanerva valittiin ulkoministeriksi siksi, että kysyttiin myös Venäjän kantaa.
Esim. piirijohtajat ja Kokoomuksen naisetkin ovat jo kääntäneet selkänsä Kanervalle. Jos Katainen häntä vielä tukee, niin koko Kokoomuksesta se ei kerro mitään,
Minuakin inhottaa Kanerva ja hänen addiktionsa, vaikka ihan kokoomuslainen olenkin.
IL ->
Mikä ihme siinä on, että monet suomalaispoliitikot menevät täysin sekaisin kriisin keskellä? Oltaisiinko tässä, jos Ilkka Kanerva olisi reilusti myöntänyt töpänneensä heti ensimmäisen Hymy-jutun ilmestyttyä? Jos hän olisi pahoitellut läheistensä puolesta, pyytänyt kansalta anteeksi ajattelemattomuuttaan ja kertonut puolueensa johdolle kaiken olennaisen? Tuskin.
Sen sijaan Kanerva on kompastellut koko ajan yhä pahemmin omiin sanoihinsa. Miksi hän esimerkiksi kiisti viestit FST:n toimittajalle? Ja sitten vielä kiisti kiistämisensä? Entä miksi ihmeessä Kanerva julisti Seiskan toimittajalle, että viesteissä on kyse vain työasioista? Ja miksi hän ei reilusti kertonut heti kaikkea viesteistä omalle puolueelleen? Ja minkä kumman takia Kanerva ei pyytänyt anteeksi ajoissa vaan ehti päiväkausia tiuskia ympärilleen?
" alaisuuteen" ulkoministeriksi.
Vierailija:
Lisäksi on paljon mahdollista, että Kanerva valittiin ulkoministeriksi siksi, että kysyttiin myös Venäjän kantaa.
Hän ei siis päättänyt ryhtyä nimenomaan puhemieheksi.
Ja olen aivan varma siitä, että myös Venäjän kantaa kysyttiin, kun Kanervasta tehtiin ulkoministeri.
Kanervaa ei olisi pitänyt koskaan valita ulkoministeriksi, siitä ei seurannut kuin ongelmia.
miehille seksiviestejä...mikä haloo olisi noussutkaan.