Lauantaina testi näytti plussaa, eilisestä alkaen olleet " normaalit kuukautiset"
Eli mitäköhän tämä on?
Alkuraskauden vuoto on kai aika yleistä, mutta voiko näin paljon vuotaa? Ihan kuin normaalit menkat, eli aika paljon tulee tavaraa. En ole huomannut hyytymiä tms.
Onko keskenmeno? Viikkoja pitäisi olla 4+5.
Kiitos jos joku vastaa!
Kommentit (3)
Ensimmäisessä raskaudessa vuotoa tuli ihan normaalien kuukautisten tapaan ja yhtä pitkään vuoto kestikin, mutta raskaus alkoi ja kesti loppuun saakka. Toisen kerran vuoto alkoi myös ja sitä oli koko alkuraskauden, välillä vähemmän, välillä enemmän ja syyksi varmistui kohtutulehdus, jonka seurauksena syntyi rv 20 poikavauva, joka tietenkin menehtyi synnytyksessä.
Toivotaan ja pidetään peukkuja, että tämä sinun vuotosi olisi vain alkuraskauden vuotoa, joka tyrehtyy aikanaan ja raskaus kestää. Tee uusi testi, kunhan vuoto lakkaa tai ota yhteys neuvolaan, josta saat varmasti ohjeet, kuinka toimia.
Kyseessä voi olla ns. kemiallinen raskaus: munasolu hedelmöittyy, mutta ei kiinnity kohtuun ja kuukautiset tulevat normaaliin tapaan tai hieman myöhemmin. Raskaustesti voi näyttää plussaa tällaisessa tilanteessa.
voi mennä kummin vain.
mulla kokemusta molemmista...