Tekninen kysymys naisille
Kiihotatteko klitoristanne omalla kädellä yhdynnän aikana? Itse en näin tee, mutta harkitsen sitä.
Kommentit (11)
Miehestä on kiihottavaa, kun hieron samalla klitorista.
Miestä se vähän häiritsi ensin, mutta kun huomasi, miten nopeasti ja voimalla silloin saan, niin ei haitannut enää ;)
Tai no pari kertaa olen kännipäissäni näin tehnyt kun tuntoherkkyys on ollut luokkaa 0. Saan yhdynnässä muutamassa minuutissa, joten klitoriksen hinkkaus ei ole tarpeen.
Mies aina hoiti käsipelillä mulle ensin, vaikka aikaavievää olikin.
Nyt kun olemme eronneet ja kenties uutta suhdetta tässä aloittelen, niin voisin aloittaa myös uudet kujeet. Mietin vaan onko tämä ihan yleinen tapa... odottaako uusi mieheni kenties minun hoitelevan itseni siinä samalla vai kauhistuisiko hän, jos ryhtyisin toimeen?!
Vierailija:
Mies aina hoiti käsipelillä mulle ensin, vaikka aikaavievää olikin.Nyt kun olemme eronneet ja kenties uutta suhdetta tässä aloittelen, niin voisin aloittaa myös uudet kujeet. Mietin vaan onko tämä ihan yleinen tapa... odottaako uusi mieheni kenties minun hoitelevan itseni siinä samalla vai kauhistuisiko hän, jos ryhtyisin toimeen?!
Uusi kumppanisi vain kiihottuu näkemästään ! Ei muuta kuin rohkeasti vaan, minunkin seksielämäni muuttui kertaheitolla avioeron jälkeen. Uudessa suhteessa olen huomattavasti rohkeampi ja avoimempi, toki kumppanillakin on siinä vaikutuksensa !
Miehenä sanon että tee tuo. Saat sillä miehen ihan kuumaksi ja kovaksi! :) Musta on tosi kiihottavaa kun puoliso rakastellessa alkaa hyväilmään itseään. Miehestä on myös tosi kiihottavaa katsella jos hyväilet ihan vain itseäsi. Mies voi vaikka runkata vieressä tai katsella.
mä ihmettelen kun niin moni valittaa ettei saa yhdynnässä, mä en tajuu mikä pakko se on pelkällä sillä hinkuttamisella saada. Tää on taas näitä Freudin juttuja, jotka elää edelleen, että nainen on seksuaalisesti jotenkin epäkypsä jos ei pysty saamaan yhdynnässä (siis ilman, että samanaikaisesti kiihotetaan klitorista) ja tämä luulo elää kyllä tiukasti naisten, että miesten mielessä varmaan pornoteollisuuskin on tätä luuloa vahvistanut, pornossa harvoin naiset itteään hipelöi aktin aikana. Kuitenkin on todettu, että suurinosa naisista ei saa muuten kun kiihottamalla klitorista. Mä taas naureskelin viimeks kun G-pisteessä höpötettiin tantraseksistä ja miks naisten pitäis tyytyä vaan klitorisorgasmiin, miten niin tyytyä? Mulla ainakin se orgasmi on ihan erilainen jos teen sen itse tai sit yhdynnän aikana vaikka itseäni samalla koskettelenkin. Eikä mulla on mitään valitettavaa seksielämästäni eikä o miehelläkään, kyllä mä sen käden saan ujutettua aina mukaan vaikka missä asennossa. Ihmiset on kyllä niin avoimia kaikille leluille (tai ainakin ne niin väittää) ja kokeilemaan vaikka mitä ryhmäorgioita ja sit ollaan kuitenkin niin rajottuneita ettei uskalleta omaa värkkiä räplätä, että sais ees orgasmin.
Se on kuulemma miehestänikin kiihottavaa katseltavaa.
eilen illalla sitten kysäisin että haittaako jos teen itse samalla. Ei todellakaan haitannut. =)
Näin olen tehnyt muidenkin kanssa, koska en saa pelkässä yhdynnässä.
Itse en suostuisi suhteeseen, jossa seksi olisi pelkkä yhdyntä. Kyllä miehen pitäisi olla kiinnostunut myös naisen nautinnosta!
Koska saan vagina-orgasmin yleensä... joskus tosin haluan voimistaa sitä ja painan vähän klitorista samaan aikaan