Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko kellään kokemuksia Firkon vaunuista?

Vierailija
25.02.2008 |

Löysin eräästä liikkeestä Firkon -merkkiset lastenvaunut, tuplavaunut oikeastaan. Näyttivät todella hyvältä ja ominaisuudetkin olivat hyvät. Mutta kun tuntematon merkki niin hieman epäilyttää. Tietääkö siis kukaan kannattaako noihin rahojaan laittaa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos niitä pyöriä on pitänyt paljon pumppailla niin käykö niihin tavallinen pumppu vai onko Firkonilla joku oma sitä varten?

Vierailija
2/3 |
25.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuntuivat ihanan tukevilta, sporttisilta ja näppäriltä. Hintakaan ei päätä huimannut. Ne oli tosi helppo saada pieneenkin tilaan ja renkaatkin olivat riittävän suuret, ainakin ihan tavallisissa yhden vauvan vaunuissa. Usealla tutullani on Firkonit ja kovasti ovat kaikki tykänneet. Firkonin tuplista en osaa sanoa, kun en ole koskaan sellaisia edes nähnyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihan hyvät on olleet, kevyet ainakin. Huonona puolena voisin mainita että renkaita on saanut täyttää aika usein, tosin ei ole vertailukohdetta ja voi olla huonoa säkääkin, ei välttämättä sama juttu kaikissa vaunuissa. Lisäksi ovat aika leveät; ei ihan joka kolosta mahdu. Mutta jos kyse tuplista niin varmaan olette ottaneet leveyden muutenkin huomioon ;)

Mutta ylipäänsä hyvät ja kestävät vaunut, mitään ei ole rikki mennyt vaikka välillä kaksi " ylimääräistä" lasta roikkuu vauhdissa mukana