Onkohan mieheni seonnut?
rupesi väittämään yhtäkkiä että olen pettäny häntä ja että on kuulemma jo seurannut kauemmin asiaa. On asiasta ihan varma ja vaikka sanon mitä niin se ei asiaa muuta. En käy paljon missään yksin se missä käyn hän on kyllä tietoinen asiasta. Viimeinen pisara oli nyt se kun hän yövuoroon lähtiessään oli sammuttanut ulkovalon ja kun minä olin sen myöhhemmin illalla päälle laittanut ja valo oli päällä kun hän tuli aamulla kotiin niin se oli kuulemma selvä merkki että joku mies on käynyt meillä yöllä. Ei ole aiemmin ollut kovin mustasukkaista tyyppiä nyt ollaan sitten umpikujassa ja varmaanki sitten ero tulossa kun ei kerta voi uskoa ettei mitään tollaista todellakaan ole tapahtunut.
Kommentit (6)
perkele kun voikin olla sitten tyhmä ukko.
vaikkakin aika epätodennäköistä. En vaan tiedä mitä tehdä, en jaksaisi mennä kotiin tänään kuuntelemaan turhia syytöksiä ja riitelemään asiasta mikä ei ole totta. Vaikee uskoa että kaikki loppuu tällälailla, mutta nähtävästi niin vain nyt sit kävi.
saiko miehesi apua jostain asiaan vai miten etenitte asiassa?
että on tyhmä ja vainoharhainen. Menköön hoidattamaan päänsä tai sitten kerätköön kamppeensa ja häipyköön. Ihan totta, en sekuntiakaan katsoisi moista hölmöilyä jos olisin syytön.
Toinen vaihtoehto on että haluaa itse suhteen loppuvan tai pettänyt ja haluaa nys ovelasti syyllistää sinut. Tämänkin vaihtoehdon selvittäisin suoraan.
Mielenterveysongelmalta kuulostaa. Jus tollaisista pikkujutuista kun ulkovalot, skitsoaminen jne.
Ja nyt mielikuvitus laukkaa!