Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Jahas, on aikani kostaa elämälle etten taaskaan tullut raskaaksi

Vierailija
12.02.2008 |

Eli, mitäs kaikkea keksisin... noh, ensinnäkin laihdutan mittoihin 163/53 eli muutaman kilon. Sitten alan käyttää ihonhoitotuotetta saadakseni sametti-ihon, (jota en uskaltanut aloittaa raskauden toivossa, ihan ulkoisesti kuitenkin).



Mitäs muuta, ostan niukkoja vaatteita ja alan panostaa ulkonäköön vielä enemmän, taidan ottaa rakennekynnet kun palaan takaisin työelämään, kuljen korkkareissa kesän ja otan aurinkoa ja värjään hiuksia.



Näin nimittäin unta että saan lapsen tulevan lokakuun aikana ja koska tämä ei toteutunut, pistän ranttaliksi, viimeksi kun sain etiäisen toukovauvasta, se piti paikkansa!



Voi prkele tätä elämää, jatkan naapurin kessua vetävän odottajan kyyläämistä ja mietin elämän ihanuutta!!!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
12.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pari kuukautta jos odottelisit.. Kun voihan se tulla etukäteen..

Vierailija
2/3 |
12.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

JÄrjestäkää elämänne siten, että raskaus haittaisi sitä mahdollisimman monella tapaa. Aloita uusi mielenkiintoinen työ, ryhtykää rakentamaan (mielellään hartiapankilla), varatkaa matka sellaiseen kohteeseen minne ei raskaana uskalla lähteä ja mistä ei saa rahojaan takaisin.



Noin ihan esimerkiksi. Huomaat pian olevasi raskaana! :)



ps. itse olin ostamassa unelmieni yritystä ja vielä kun hintaa viilattiin, uusi lapsi ilmoitti tulostaan. Peräydyin ja nyt odotan innolla uutta kotiäitirupeamaa :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
12.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mieluummin olisin aloittanut uudessa vasta kun kaikki ä-vapaat takana... ehkä sitten silloin tärppää ;)



T:Ap



ps. jos mies vaikka suostuisi uuden talon tekoon, siitä olenkin jo jokusen kerran vihjaillut.....