Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Päiväkodissa ulkoillaan tosi harvoin

Vierailija
20.11.2008 |

Viime viikolla oli niin, että yhtenä päivänä lapseni oli ulkoillut. Tällä viikolla ei vielä kertaakaan. Usein menevät ulos vasta klo 16, jolloin suurin osa lapsista on jo haettu pois. Onkohan tämä ihan yleinen käytäntö? Sen ymmärrän, että tosi huonolla kelillä ovat sisällä mutta että näin usein ollaan sisällä. On mielestäni ihmeellistä.



Kotonakaan ei iltaisin tule ulkoiltua, koska on niin pimeetä, ettei näe tehdä mitään, joten ulkoilua ei juuri tule :( Paitsi viikonloppuisin.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
20.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

menivät välipalan jälkeen ulos noin 14.30 ja olivat siihen saakka kunnes lapset haettiin kotiin. Ihan hirveällä myrskyllä ei tietysti ulos menneet, mutta esim. pieni sade ei koskaan estänyt. Kurikset päälle vain ja menoksi.

Vierailija
2/5 |
20.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

vai mikä mättää? Kannattaisi varmaan puhua siellä asiasta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
20.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

soita päivähoidon tarkastajalle ap ja kerro tilanne-ole varma tiedoistasi



ps pakkasraja alle 3 v 10 astetta miinus

ja

3 v-6 v lapsilla 15 astetta miinus

Vierailija
4/5 |
20.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

joten siitä ei liene kysymys. Ei ole yksityinen päiväkoti ja pakkasestakaan ei ole kysymys, koska päiväkoti on Espoossa. Otan asian puheeksi päiväkodissa.



ap

Vierailija
5/5 |
20.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

olla hoidossa jopa 17.30 asti, eikä viimeisillä lapsilla välttämättä aina ole sellaisia vaatteita, että tarkenisivat olla 2-3 tuntia ulkona.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi neljä