Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Miten mä jaksaisin imuroida? Auttakaa!
Kommentit (9)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Olet silti laiska ja uusavuton ääliö.
Yhtä makuuhuonetta ei tarvitse joka päivä imuroida, mutta muun asunnon imurointi on pakko tehdä joka päivä. Olohuoneen ja keittiön imuroin usein kaksikin kertaa päivässä.
jaa kuka tienaa yli kaks tonnia? Ap vai?
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mä pistän musan täysille ja tartun imuriin kiinni ja kärsin tunnin, sitten se on ohi!
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Pysyy ne pölyt lattialla huomiseenkin. Itse olen alottanut sellasen kampanjan, että viikonloppunakin lähden mieluummin ekaks lenkille ja siivoan sitten,jos jaksan tai huvittaa.
Alue: Aihe vapaa
Mäpä kerron mitä mä oon tänään tehnyt.
Siirsin yksinäni maton avulla neljä isohkoa huonekalua. Näistä sisältä kaikki tavarat ja vaatteet pois ja sitten toisiin kaappeihin siirto. Siivosin kenkähyllyt. Pesin pari konellista pyykkiä. Imuroin koko talon (168 neliötä). Pesin kaikki lattiat+pyyhin pölyt. Pienet vaatteet ja muuten vaan sellaiset mitä ei enää tarvita vein pois. Kävin viemässä kierrätysjutut kierrätykseen samalla kun kipaisin tunnin lenkille. Tein ruokaa pari kertaa. Viikkasin viisi koneellista pyykkiä. Vaihdoin teinin sänkyyn lakanat. (huomenna muun porukan) Täytin ja tyhjensin tiskikoneen. Pesin käsin pestävät astiat.
Niin ja sitten vielä ulkoiltiin pienempien lasten kanssa kahteen kertaan.
Enkä mä muista oliko tässä edes kaikki... Tää on niin normaalia toimintaa multa. Nyt saakin sitten hakea leffan ja karkkia ja siirtyä sohvalle, kun lapset ja mies lähtivät mummolaan. Ihana rauha ja hiljaisuus.
Ota sä nyt vähän itteäs niskasta kiinni.