Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies jättää yksin kun voin pahoin

Vierailija
17.11.2008 |

Äsken oli taas yksi typerä riita. Mies lämmitti lapselle ruokaa mikrossa, minä sanoin että kohta tulee yli. Mies siihen että eikä tule, kyllä hän tietää. No yli tuli ja komeasti, mikro sotkeentui ja minä huokaisten kysyn että onko niin vaikeaa uskoa minua, kun kerran vilkaisin äsken mikroon ja näin että pian räjähtää...mies suuttui, syötti lapsen ja painui ulos ylimielisenä hänen kanssaan. Lapsi huusi kun mies puki, ihmettelin ääneen että eikö mies aio puhua lapselle ja kertoa edes, minne ovat lähdössä...mies sanoi että tekee sen sitten kun MINÄ en enää ole näköpiirissä. Ulos lähtivät, minä jäin itkemään.



Olimme miehen kanssa viikonloppuna kahdestaan pikalomalla, yllätyksenä järjestin kaikkea kivaa. Meillä oli hauskaa jne., mutta tämä arki ei toimi ollenkaan: mies ei koskaan näe virheitä omassa toiminnassaan ja käyttää lasta riitakapulana (esim. ottaa hänet mukaan jos olen miehelle vähänkin suuttunut, myöhemmin selittää kaikille kuinka tahtoi vain antaa minulle omaa aikaa). Tässä seilataan vaarallisilla vesillä...ja minulta alkaa keinot loppua.

Kommentit (11)

Vierailija
1/11 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

puhua tästä asiasta hänen kanssaan. Ja ainakin yrittää asiallisesti,riitelemättä puhua... Kun alkaa menemään riitelyksi, niin lopettaa asian käsittely siihen ja sinnikkäästi jatkaa seuraavana iltana...

Vierailija
2/11 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei se sanominen paljoa auta vaan pitää toimia.



Koko soppa olisi jäänyt syntymättä kun olisit sammuttanut mikron ja ottanut ruuan ulos.



Ihan turhaa mussutusta sinulta. Kyllä noin saa riidan helposti aikaiseksi ja ihan turhasta aivan turhaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/11 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

..että olin laittamassa ruokaa ja sellaisessa vaiheessa, missä ei voi lopettaa sekoittamista sekunniksikaan. Näin tämä menee kaikkialla; naisen syy vaikka miehen oma moka!!



Ap

Vierailija
4/11 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

"mitäs minä sanoin, mikset sinä koskaan usko että minä tiedän kaiken paljon paremmin" on kyllä oikein hyvä tapa aloittaa riita. Kyllä se mies olisi sanomattakin itse tajunnut että olit oikeassa, kun olisi siivonnut sitä mikroa.

Vierailija
5/11 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä jos mies suuttuu, niin lapset jää kyllä takuulla mun hoiviin. Turha toivo, että ottais lapset mukaan. Olisin ikionnellinen, jos niin kävisi.



Muuten siis samaa paskaa meilläkin.

Vierailija
6/11 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

.3, haista paska. Sinä et edes tiedä.että olin laittamassa ruokaa ja sellaisessa vaiheessa, missä ei voi lopettaa sekoittamista sekunniksikaan. Näin tämä menee kaikkialla; naisen syy vaikka miehen oma moka!!

Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/11 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

tilanne olisi aivan sama vaikka olisit sammuttanut mikron. ota seuraavaksi käyttöön sellainen ase, että se joka sotkee, niin siivookin. kuule kummasti ei enään kiehu yli.

Vierailija
8/11 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on todella vaikeaa muutenkin ja kehtaatte puolustella vaan miestä!!!



Tässä vielä yksi asia: MIES OLI OTTANUT MINUN LUOTTOKORTTINI SANOMATTA MITÄÄN TAI KYSYMÄTTÄ LUPAA. Sillä oli sitten nostanut rahaa+maksanut lapsen ruokaostokset!!!!!! Vieläkö on kaikki vika minussa?? Onko tuo mielestänne tervettä??



Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/11 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyllä mun tililtäni maksetaan lasten ruokia ja muunkin perheen.



Ei kukaan miestä puolustele, sulla voi olla täys sika miehenä tai vaikka varas, sadisti ja kepulainenkin, mutta siitä huolimatta sinulla on oma rooli siinä jos teille tulee riitaa ja vain omaa käytöstäsi pystyt muuttamaan. Eri juttu sitten pystytkö huomaamaan onko sinussa mitään vikaa tai onko tämä provo.

Vierailija
10/11 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos miehelläsi ei ole asiaa sinun luottokortillesi, niin pidä tunnusnumero salassa.



Kyllä meilläkin riidellään typeristä asioista, ja pidetään päivän mykkäkoulua pienen pienten väärinymmärrysten jälkeen, mutta rahat sentään ovat yhteiset.



(Ja luotolla ei ikinä osteta mitään=)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/11 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

pankkiisi, että luottokorttisi on varastettu, ja joku on sitä luvatta käyttänyt. MIKÄ firma myy jollekin miehelle luottokortilla, jossa on naisen nimi? Miksi miehesi tietää luottokorttisi pin-koodin, oletko kertonut sen itse?