Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies potuttaa...

Vierailija
17.11.2008 |

alkaa lähteä ihan handysta tämä liitto. Kuin raahaisin kivirekeä perässäni. Mies tuntuu ahdistavalta, fyysisesti vastenmieliseltä, hidasjärkiseltä ja vittmaiselta. Jotenkin ei enää osata arjessa kohdata lainkaan: ihan arjen asiat tekee täysin minun logiikkaani vastaan ja päinvastoin. En osaa selittää oikein. Elämä tuntuu vaikealta parhaista yrityksistä huolimatta.



Tilanne jatkunut pari vuotta, avioerosta ollut puhetta. En tajua enää lainkaan mitä hänessä näin. Lasten takia päätös ei kuitenkaan ole helppo.



Onko kenelläkään ollut samansuuntaisia kokemuksia? Miten kävi?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
17.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainoa lisäys on se, että avioeron jälkeen on ollut ihan yhtä tyhmä ja vittumainen eli yhteishuoltajuus on ollut yhtä h...iä! Suosittelen yksinhuoltajuutta, niin mies ei voi hankaloittaa päiväkoti-, koulupäätöksiä yms. Jos saisin ajan takaisin, niin en antaisi miehelle laajaa tapaamisoikeutta lapsille.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kuusi