Härski liikkeen nimi
Tässä lähiseudulla on äidin ja tyttären yhteinen pikkuliike: Antiikki ja posliini.
Kommentit (108)
Lapualla oli valtatie 19:n varressa firma nimeltä Hiomopalvelu ja kyltissä oli sellainen fontti että luin aina arvaa minkä.
Viljankuivausosuuskunta tai joku vastaava nimeltään Alapään kuivuri.
Ulkomailla näin kampaamon nimeltään Curl Up & Dye. Ei pervo, mutta ihan hauska.
Rovaniemellä thaihierontapaikka nimeltään MII SUK. Muutamat kerrat naureskeltu ohi ajellessa.
Riihivuoressa vuokrataan Muuritulkku nimistä hirsimökkiä
[quote author="Vierailija" time="23.04.2014 klo 12:44"]
Nahka-Albert (nahka-asusteisiin erikoistunut liike; takkeja, käsineitä, laukkuja) herättää minussa jonkinlaisia homoeroottisia mielleyhtymiä.
[/quote]
Muistan kun sain kaverini kanssa aikaan melkoisen kiistan tästä liikkeestä. Hän etsi nahkakauppaa ja sanoin että ainakin sellainen kun Nahka-Albert on olemassa ja kaveri väitti kivenkovaan ettei voi mitenkään olla ja että muistan väärin tai puhun omiani.
Kuntosali ja solarium Fit & Tan.
[quote author="Vierailija" time="23.04.2014 klo 14:30"][quote author="Vierailija" time="23.04.2014 klo 11:56"]
Tässä lähiseudulla on äidin ja tyttären yhteinen pikkuliike: Antiikki ja posliini.
[/quote]
Jyväskylässä oli Posliini-Pirtti-niminen posliininmaalaustarvikeliike. Nykyisin liike löytyy vain netistä.
[/quote]
Mitä helvetin erikoista noissa nimissä on? Idiootit eivät kaiketi tiedä mitä posliini tarkoittaa.
Jossain Oulun lähistöllä ku menee pohjoseenpäin oli reippari niminen grilli
Ei ole paikan nimi mutta hauska: Kamppi pihveille.
Posliinipirtti Jyväskylässä. Aina hymyilyttää, kun sen ohi menee...
Jaskan namu ja nakki Rovaniemellä
Savonlinnassa vieraillessa huomasin kyltin : LÖRTSYPOJAT
:D hihihihihihihihh..
[quote author="Vierailija" time="12.09.2014 klo 11:41"]
Ulkomailla näin kampaamon nimeltään Curl Up & Dye. Ei pervo, mutta ihan hauska.
[/quote]
Onkohan enkkulandiassa tapana antaakin hauskoja nimiä kampaamoille (kuten pubeille). Skotlannissa oli Heads and Tails kampaamo.
Jaskan namu ja nakki Rovaniemellä.
Helsingin Aleksis Kiven Kadulla oli - tai voi olla vieläkin - Kumipojat Oy. Niillä oli myös t-paitoja, joissa oli mainoslauseena "Letkuissa löytyy..."