Nyt mammojen pituuskalluppia tänne!
Siis voiko olla, että suurinosa av-mammoista on yli 170 cm???
Itse olen 161 cm ja taidan olla joukon kääpiö.
Kommentit (19)
Tai siis voi tietenkin, mutta sehän on ihan lapsen pituus! Tässä ihan rupesin öydällä laskemaan käsilläni, kuinka puitkä/lyhyt on 150-senttinen... Ai kauheeta, miltäköhän tuntuis kattoa maailmaa niin pienen aikuisen näkökulmasta... :)
Pitäiskö mun vastata tähän jotain ilkeetä takaisin? Että miten joku nainen voi olla jopa 180 cm tai miten joku voi olla edes pari kiloa ylipainoinen???
Ei minsuta ole yhtään kauheeta, mulla on p itkä mies sitä varten, että jos en jonnekin näe tai yllä...
t. se 151cm
ja helskutin ylpeä siitä : ) En joudu muiden tallomaksi ja ihailevia katseita saa kun on pitkät sääret.
Suunnittelin nuorena ottavani pitkän miehen, jotta lapseni olivat edes vähän pitempi... plääh aina ei käy suunnitelmat toteen
Ja senttiäkään en haluaisi lisää pituutta, mieluummin vaikka antaisin muutaman pois.
Itse olen 185cm ja myös missin mitoissa, tosin pituutta taitaa olla missin mittoihin liikaakin.
olen minä ja mies samanpituinen :). Korkokengissä pääsen siis pomottamaan.
muutenkin olen aina kaikkia miehiä pidempi. Miesten keskipituus Suomessa kai 176cm.
joku muukin taisi olla 183cm. Tosiasiassahan on niin, että ihmiset kasvavat sukupolvelta toiselle yhä pidemmiksi. Meidän suku on siis noita lyhyitä edellä : ) Ei voi olla kovin näyttävä nainen tollanen 150cm... tajuisivat edes käyttää korkkareita!
Vierailija:
joku muukin taisi olla 183cm. Tosiasiassahan on niin, että ihmiset kasvavat sukupolvelta toiselle yhä pidemmiksi. Meidän suku on siis noita lyhyitä edellä : ) Ei voi olla kovin näyttävä nainen tollanen 150cm... tajuisivat edes käyttää korkkareita!
näyttävä en varmaan ole, enkä haluakaan olla. Korkkareita käytän kun se on mahdollista.
Olen kuitenkin mikä olen, kaunis, ihana, seksikäs, siro... mitä muuta vielä.
En silti hauku pidempiäni, enkä ole heille katkera tai keteellinen. enkä myöskään kirjoita pidemmistä pahaa. Kuten en hakua lihavampia, tai pienirintaisia tai jättirintaisia, tai liian laihoja.
Jokainen on mitä on, ole sinä se näyttävä, minä olen se pieni ja söpö :)
Olen aina kadehtinut pieniä ja hentoja naisia. Olen normaali painoinen, mutta silti usein tunnen itseni liian suureksi/ pitkäksi. Onneksi mies kuitenkin huomattavasti minua pitempi. Muuten asia kyllä todella vaivaisi!
Ja nyt kyllä täytyy sanoa että lisääkö naisella pituus tyhmyyttä!?? Siltä näyttää tämän ketjun perusteella. Pitkät todella itserakkaita idiootteja ja tuntuu todella kauhealta ajatella että teillä ilmeisesti on vielä lapsia! Ei ole ihme kun on koulukiusausta. Kaikki lähtee kotoa!
Kuka on pituutensa itse valinnut?
ja luoja armahtakoon niitä jotka haukkuu lyhyeksi.....olen sopivan PITKÄ.
158 senttiä tulista temperamenttia