Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Gran Canaria Las Meloneras, kenelläkään kokemuksia kyseisestä paikasta?

Vierailija
13.11.2008 |

Niin, menossa tuonne Melonerasiin joulukuussa? Onko kellään vinkkejä paikasta mm. ruokapaikkoja,kauppoja tms. nähtävää tai kokemusta Finnmatkojen hotellista Cay Beach?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
25.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

lomapaikka varsinkin lasten kanssa. Hotelli on siisti ja henkilökunta asiallista, ruoka seisovasta pöydästä hyvää ja monipuolista. Altaista lapset tkkäsivät kovasti, pikkulapsille kiva pieni leikkipaikka. Hotellissa on kauppa ja paikan hieroja Sharmila teki ihmeitä kipeälle selälle.



Hotellilta on kiva kävelykatu rantaa pitkin keskustaan. Aikuisille suosittelen Maaritin saarikierrosta, täydellinen retki ja Maaritilla kiva ote ja huima tietämys. Rentoa ja kivaa, huoletonta lomaa lasten kanssa. Suosittelen!

Vierailija
2/5 |
25.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei mitään mieleenjääviä kauppoja eikä ravintoloita - samanlaisia turistikauppoja ja -ravintoloita kuin muuallakin. Ei jäänyt mieleen hyvässä eikä pahassa. Varmaan lasten kanssa ihan okei.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Merenrantakatua pitkin kävelee kauppa-ja ravintolakeskittymään n. 10-15 minuutissa lastenkin kanssa.



Maspalomasin dyyniuimarannalle kävelyä n. 15-20 min.



Suositukset hotellista, mutta kyllä Teneriffa on kivempi saari kuin Gran Canaria.

Vierailija
4/5 |
23.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

hotellista?^

Vierailija
5/5 |
23.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me oltiin juuri siellä, tosin asuttiin Baobab-hotellissa. Kiva paikka, pieni, siisti, rauhallinen. Kaupat lähinnä merkkiliikkeitä plus pari supermarkettia. Yksi pieni ostoskeskus myös. Ihan ookoo valikoima kohtuullisen hyvin ravintoloita. Ei mikään bilemesta.



Taksilla käytiin lapsen kanssa Inglesissä ja vesipuistossa. Melonerasissa sinänsä ei liene juuri mitään nähtävää (tai tekemistäkään).



Me tykättiin kyllä, mutta iso osa plussasta tuli siitä, että hotelli oli todella hyvä ja golfkenttä samoin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kahdeksan