Kadehdin tuttuja joilla on valtava ystävärinki facebookissa
itse olen kutsunut kaikki ystävät ja tutut, mutta joillain tuntuu silti olevan vähintään 4 kertaa enemmän tuttuja. Pikkusieluista marinaa, mutta silti;)
Kommentit (14)
Nää ei oo mitään moi kavereita, vaan ihan entisiä työkavereita ja kavereita maailmalta.
En oikein jaksa sitä, kun virtuaalielämä vie niin paljon aikaa.
on tuttuja livenä ja facebookissa niistä ei oo juuri ketään. miten muilla?
nii, ja ikää on rrrreilusti päälle kolkyt
Niillä ystävilläni joilla on paljon yhteyksiä, niin olen todennut, että suurin osa on hyvänpäivän tuttuja/vanhoja kavereita/nettituttavuuksia, joihin ei pidetä tosielämässä mitään yhteyttä.
Vierailija:
on tuttuja livenä ja facebookissa niistä ei oo juuri ketään. miten muilla?
nii, ja ikää on rrrreilusti päälle kolkyt
Pienten lasten työssäkäyvänä äitinä ei ole kaikkeen aikaa.
Suurin osa kavereista ei ole kirjautunut koko touhuun..
Mulla on aika paljon kavereita sekä oikeassa elämässä että virtuaalielämässä, ovat tosin samat ihmiset. Mulla kävi kaveripiirissä niin, että kaikki liittyi samoihin aikoihin ja kutsuivat kaikki kaikki toisensa ja puolisot vielä mukaan. Äkkiähän niitä sitten tulee. Mulla on kai 50 kaveria siellä.
Työkaverit ja asiakkaat olen rajannut veks. Ja ikää mulla on 35.
Suuri osa niistä on hyviä kavereita. Silti sydänystäviä on sen verran vähän, että kolmannelle lapselle ei meinaa keksiä kummeja :-(
Mulla taas on ongelmana se, että livenä on viisinkertainen määrä tuttuja kuin fb:ssa. Olen hännillä vajaalla 30 kaverillani siellä. Mutta suurin osa livekavereistani ei edes halua tulla fb:iin vaikka oon pyydellyt monet kerrat..