KIIRE! Haussa " Jussi" -kuosinen body kokoa 62 cm
Apuva -pojasta tulee loppiaisena Jussi ja haussa olisi Vendin (?) valmistama Jussi-kuosinen (siis se salmiakkikuvio) body tms. koossa 62 cm. Jos tiedät mistä näitä löytyy uutena Tampereen seudulla TAI jos sinulla olisi tällainen myytävänä, vinkkaa minulle joko täällä palstalla tai osoitteeseen kottarainen@hotmail.com.
Tiedosta kiitollinen KL.
Kommentit (8)
minäkin olen tuota jussi-kuosia nähnyt ihan S-marketissa ja Kärkkäisellä. Toivottavasti löydät!
Pohjanmaalla kuosi lienee suosittu :).
Jatkan etsimistä -vielä jokunen aika sitten näitä tuntui olevan pilvin pimein, nyt en ole nähnyt ainuttakaan. Just mun tuuria.
KL.
Minä olen nähnyt Jyväskylässä Citymarketissa ja Löytötexissä. Olisiko muillakin paikkakunnilla?
En olevarma, mutta jotain Jussi-kuosisia lastenvaatteita oli syksyllä Sarakulman Halpa-Hallissa.
En ole nähnyt, mutta tuon tyylisiä (esim. tekstibobyjä) on minusta usein Halpahallissa, Tarjoustaloissa ja vastaavissa halpakaupoissa. Kannattaa varmaan niistä kysyä.
Taitaa olla jo liian epätoivoista, mutta jos joku Jussi-bodyn tai -paidan huomannut tai joskus ostanut raaskisi sellaisen mulle myydä.
Kiittäen KL.
Siinä Koskikeskusta vastapäätä on se Taito-myymälä (en tiedä ihan tarkkaa nimeä, koska en ole tamperelainen). Kysyppä sieltä. Ainakin Seinäjoella myydään samaa ketjua olevan Rustoopuori-nimisen liikkeen valikoimassa salmiakkikuvioista Jussi-bodya. Se ei ole se sama, mitä on ollut Prismoissa, mutta mielestäni paremman näköinen. Se on valkoinen ja siinä on edessä punaiset salmiakkikuviot ja niskassa vielä pieni salmiakki-raita.
en kylläkään Tampereelta vaan Etelä-Pohjanmaalta, mutta eikö valikoima pitäisi olla suht. sama.